REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel przejmuje rumuńską firmę Fabryo

Dziś rano AkzoNobel ogłosił przejęcie 100% akcji Fabryo Corporation. Tym sposobem koncern zdobył pozycję lidera na rumuńskim rynku farb dekoracyjnych.

AkzoNobel Fabryo

Fot. arch. AkzoNobel

W ramach transakcji w ręce AkzoNobel przechodzą dwa zakłady produkcyjne oraz sześć ośrodków dystrybucyjnych farb dekoracyjnych, klejów i zapraw murarskich. Holenderski koncern stał się tym samym właścicielem jednej z największych fabryk farb dekoracyjnych w tym regionie, z możliwością dodatkowej jej rozbudowy.

Firma Fabryo, która w roku 2017 zarobiła ok. 45 mln €, jest jedynym graczem na rumuńskim rynku, który posiada zarówno szerokie portfolio produktów dla klientów indywidualnych, jak i rozbudowany oddział farb dla profesjonalistów. Do jej marek należą m.in. Savana, APLA i InnenWeiss.

Radość z połączenia wyraził zarówno zarząd AkzoNobel, podkreślając umocnienie swojej pozycji na obiecującym, rozwijającym się rynku, jak i prezes Fabryo, Dragos Militaru. Transakcja ma zostać oficjalnie zamknięta w drugiej połowie 2018 roku.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA