a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAkzoNobel po raz trzeci odmawia PPG

AkzoNobel po raz trzeci odmawia PPG

Koncern AkzoNobel odrzucił trzecią propozycję PPG, dotyczącą przejęcia obu firm. Po dogłębnej analizie oferty oraz rozmowach z prezesem PPG zarząd holenderskiego koncernu nadal jest przekonany, że bardziej korzystna dla firmy i akcjonariuszy będzie realizacja własnej strategii rozwoju.

AkzoNobel PPG

Pracownicy AkzoNobel wystosowali list, w którym wspierają zarząd w dążeniu do zachowania niezależności.
Fot. arch. AkzoNobel

To już trzecia odrzucona oferta, po pierwszej z początku marca, oraz drugiej, odrzuconej kilkanaście dni później. Zarząd AkzoNobel zapewnia, że rzetelnie przeanalizował propozycję, a oprócz tego tym razem odbył również bezpośrednie rozmowy z kierownictwem PPG. 6 maja prezes Ton Büchner spotkał się z prezesem PPG Michaelem McGarrym oraz Głównym Dyrektorem Niezależnym amerykańskiego koncernu, Hugh Grantem. Rozmowa miała wyjaśnić, czy wizje obu stron dotyczące rozwoju AkzoNobel są zbieżne.

Ostateczna decyzja? Nie są. Zarząd holenderskiego koncernu jest przekonany, że jego własna strategia rozwoju firmy (zakładająca przede wszystkim podział na dwa niezależne podmioty, Paints and Coatings oraz Specialty Chemicals, oraz zwiększenie zysków akcjonariuszy) będzie bardziej w interesie udziałowców niż połączenie z PPG.

Zdaniem AkzoNobel propozycja PPG nadal nie do końca uwzględnia zagrożenia i niepewność wynikające z ewentualnego połączenia firm. Szczegółową analizę propozycji znaleźć można w komunikacie prasowym AkzoNobel na stronie koncernu.

W swoim własnym komunikacie prasowym zarząd PPG wyraził głębokie rozczarowanie decyzją. Przybliżył również szczegóły wspomnianego spotkania prezesów – jak podaje PPG, trwało ono niecałe półtorej godziny, a przedstawiciele AkzoNobel już na wstępie zastrzegli, że jego wyłącznym celem jest przedstawienie wyników analizy złożonej oferty. Holenderski koncern nie wyraził najmniejszej chęci negocjowania, nie zadał żadnych pytań i nie podjął dyskusji.

Źródło: AkzoNobel