a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAkzoNobel maluje samoloty i chroni rafy koralowe

AkzoNobel maluje samoloty i chroni rafy koralowe

W ostatnim czasie farby lotnicze AkzoNobel wykorzystane zostały w dwóch ważnych projektach. Jeden z nich to specjalny samolot, niosący przesłanie dotyczące wymierających raf koralowych, drugi zaś – jubileuszowy, 100. samolot firmy Wizz Air.

AkzoNobel farby na samoloty

Fot. arch. AkzoNobel

W ramach inicjatywy Fundacji Mirpuri specjalny wzór dotyczący raf koralowych wykonany został na samolocie Airbus A380 należącym do spółki Hi Fly. Jedna strona prezentuje dziewiczy ocean ze zdrową florą i fauną, druga – zniszczoną rafę koralową.

Firma AkzoNobel przygotowała 19 kolorów do zrealizowania projektu. Wiele z nich to specjalne odcienie, przygotowane na zamówienie. Intensywne barwy podkreślają silne przesłanie, że jeśli nic nie zrobimy, do roku 2050 ekosystemy koralowe zupełnie znikną.

AkzoNobel farby na samoloty

Fot. arch. AkzoNobel

Wizz Air i AkzoNobel współpracują natomiast ze sobą od dłuższego czasu – od roku 2003, czyli roku powstania linii lotniczych. Ich samoloty zabezpieczane są wytrzymałymi systemami AkzoNobel (Aerobase + Aviox Cleatcoat UVR). Jak mówi Sorina Ratz, szefowa działu Corporate Communications Wizz Air, posiadanie floty 100 samolotów to dla firmy duże osiągnięcie, ale w najbliższym czasie zarząd ma w planach podwojenie tej liczby, dlatego liczy na dalszą owocną współpracę z holenderskim producentem.

AkzoNobel nie tylko rozwija, ale również jest pionierem wielu rozwiązań z dziedziny lotnictwa. Niedawne przejęcie firmy Disa Technology dodatkowo pozwoliło producentowi rozwinąć swoje portfolio produktów dla branży lotniczej.

AkzoNobel farby na samoloty

Fot. arch. AkzoNobel

Źródło: AkzoNobel