a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneFarby AkzoNobel w nowoczesnej elektrowni Siemensa

Farby AkzoNobel w nowoczesnej elektrowni Siemensa

Siemens buduje w Düsseldorfie jedną z najnowocześniejszych elektrowni na świecie. AkzoNobel dorzucił swoją – całkiem znaczącą – cegiełkę do tego projektu. W elektrowni wykorzystane zostały jego powłoki ochronne i antykorozyjne.

AkzoNobel

Fot. Kadawittfeldarchitektur / AkzoNobel

Blok Fortuna elektrowni Lausward w Düsseldorfie, który jest właśnie budowany przez firmę Siemens, to unikat na skalę światową. Zgodnie z zapowiedzią powstała elektrownia będzie rekordowa pod względem mocy wyjściowej (ok. 595 megawatów) i efektywności (sprawność elektryczna powyżej 61%). Będzie to więc największa i najbardziej wydajna elektrownia gazowo-parowa z jedną turbiną na świecie.

Tak prestiżowy projekt wymaga również wysokiej jakości farb i materiałów, dlatego też Siemens nawiązał współpracę z AkzoNobel, producentem powłok przemysłowych International. Kilka tysięcy litrów farb AkzoNobel zostanie wykorzystane do zabezpieczenia konstrukcji stalowych, na których opiera się elektrownia, oraz rurociągów.

Produkty International zostaną też wykorzystane przy budowie przeszklonego gmachu, stanowiącego estetyczne przejście między nową a starą, tradycyjną częścią elektrowni. Obiekt został zaprojektowany przez niemieckich architektów z biura Kadawittfeldarchitektur.

Elektrownia ma rozpocząć pracę w przyszłym roku. Suma, jaką za jej budowę oraz długoterminowy serwis otrzymała firma Siemens, to 0,5 mld €.

Źródło: AkzoNobel, Siemens