REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel chroni asfalt zimą

Tworzący się zimą na drogach lód nie tylko stwarza zagrożenie dla kierowców, ale również niszczy asfaltową nawierzchnię. Aby temu zapobiec, AkzoNobel opracował nowy dodatek do soli, który całkowicie unieszkodliwia lód.

AkzoNobel asfalt

Nowy dodatek AkzoNobel zapobiega nieodwracalnym uszkodzeniom asfaltu,
którym ten ulega zimą pod wpływem lodu. Fot. Eva the Weaver / Foter.com / CC-BY-NC-SA

O tym, że oblodzona droga oznacza niebezpieczeństwo, wie każdy. Nie każdy za to zdaje sobie sprawę, że lód dodatkowo uszkadza asfalt – kiedy uwięziona w jego szczelinach woda zaczyna zamarzać, zwiększa swoją objętość o około 9% i po prostu rozsadza nawierzchnię. Duży ruch uliczny dodatkowo pogłębia problem.

Opracowany przez AkzoNobel biodegradowalny dodatek, EcoselAsphaltProtection, zapobiega przejściu wody w twardy lód. Zamiast niego powstaje miękka, topniejąca struktura, która nie stanowi zagrożenia zarówno dla asfaltu, jak i kierowców. Zgodnie z zapewnieniami producenta dodatek pozwala zredukować uszkodzenia asfaltu o około 50%.

Wystarczy dodać EcoselAsphaltProtection do zwykłej soli drogowej, jaka jest standardowo rozsypywana na drogach zimą. Produkt jest już dostępny w sprzedaży w Holandii oraz Włoszech.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA