REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel – 100% odnawialnej energii do roku 2050

AkzoNobel ma ambitne plany, jeśli chodzi o ekologię. Do roku 2050 chce rozwinąć się w tym kierunku na tyle, aby korzystać w 100% z odnawialnych źródeł energii oraz zminimalizować do zera emisję dwutlenku węgla.

AkzoNobel odnawialna energia

Fot. arch. AkzoNobel

Holenderski koncern już od ponad dekady kładzie nacisk na zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. Obecnie korzysta z odnawialnych źródeł energii w 40%, całkowite przerzucenie się na tego typu źródła będzie więc sporym wyzwaniem. Nie jest jednak niewykonalne, biorąc pod uwagę, że zakłady firmy od dłuższego czasu systematycznie zwiększają swoje wykorzystanie „zielonej” energii, m.in. w ramach inicjatywy Planet Possible. Jak mówi prezes Ton Büchner:

Nasza chęć całkowitego wyeliminowania emisji CO2 oraz oparcia produkcji w 100% na odnawialnej energii pokazuje, jak bardzo jesteśmy oddani idei zrównoważonego rozwoju. Nieustannie badamy możliwości realizacji naszych celów, które pomogą również naszej branży uniezależnić się od paliw kopalnych.

Plan na najbliższe lata? Wyeliminowanie surowców z paliw kopalnych, zerowa emisja dwutlenku węgla oraz oferowanie klientom produktów i usług, które umożliwią także im zmniejszenie zużycia energii oraz śladu węglowego.

Koncern jest na dobrej drodze do realizacji swoich planów – już teraz współpracuje bowiem z kilkoma ośrodkami, zwłaszcza w Holandii, pozyskując energię z dwóch nowych parków wiatrowych, wykorzystując energię z pary do produkcji chemikaliów energii oraz planując nowe zakłady do przetwarzania odpadów na użyteczne środki chemiczne.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA