REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

60. urodziny Fraunhofer IPA

W tym roku Instytut Fraunhofera Inżynierii Produkcji i Automatyki IPA obchodzi swoje okrągłe urodziny! Mija 60 lat, od kiedy ośrodek został założony w Stuttgarcie.

Fraunhofer IPA 60. urodziny

Fot. Rainer Bez / Fraunhofer IPA

O tym, jak ważny jest Instytut Fraunhofera dla niemieckiego systemu innowacji świadczy fakt, że również w innych krajach – w Brazylii, Wielkiej Brytanii czy USA – powstają organizacje o podobnej strukturze

– mówi dyrektor Fraunhofer IPA, prof. Thomas Bauernhansl. Jako największy instytut specjalizujący się w technologii produkcji w strukturach Fraunhofer-Gesellschaft, Fraunhofer IPA nie tylko zajmuje się aktualnie ważnymi zagadnieniami, ale również stawia sobie za cel ustanawianie nowych trendów. Ma ambicję, by odgrywać pionierską rolę zwłaszcza w branży samochodowej oraz inżynierii mechanicznej – na przykład realizując projekty z obszaru przemysłu 4.0 oraz transformacji cyfrowej.

Fraunhofer IPA powstał 1 lipca 1959 w Stuttgarcie. Obecnie zatrudnia 700 naukowców. Oprócz biur i laboratoriów w Niemczech, posiada także oddziały w Austrii, na Węgrzech i w Japonii, powiązane z tamtejszymi uczelniami.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA