a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowe60. urodziny Fraunhofer IPA

60. urodziny Fraunhofer IPA

W tym roku Instytut Fraunhofera Inżynierii Produkcji i Automatyki IPA obchodzi swoje okrągłe urodziny! Mija 60 lat, od kiedy ośrodek został założony w Stuttgarcie.

Fraunhofer IPA 60. urodziny

Fot. Rainer Bez / Fraunhofer IPA

O tym, jak ważny jest Instytut Fraunhofera dla niemieckiego systemu innowacji świadczy fakt, że również w innych krajach – w Brazylii, Wielkiej Brytanii czy USA – powstają organizacje o podobnej strukturze

– mówi dyrektor Fraunhofer IPA, prof. Thomas Bauernhansl. Jako największy instytut specjalizujący się w technologii produkcji w strukturach Fraunhofer-Gesellschaft, Fraunhofer IPA nie tylko zajmuje się aktualnie ważnymi zagadnieniami, ale również stawia sobie za cel ustanawianie nowych trendów. Ma ambicję, by odgrywać pionierską rolę zwłaszcza w branży samochodowej oraz inżynierii mechanicznej – na przykład realizując projekty z obszaru przemysłu 4.0 oraz transformacji cyfrowej.

Fraunhofer IPA powstał 1 lipca 1959 w Stuttgarcie. Obecnie zatrudnia 700 naukowców. Oprócz biur i laboratoriów w Niemczech, posiada także oddziały w Austrii, na Węgrzech i w Japonii, powiązane z tamtejszymi uczelniami.

Źródło: european-coatings.com