REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

150 lat farb Tikkurila

Nakręcony w 2012 roku z okazji 150. urodzin firmy Tikkurila krótki film dokumentalny prezentuje historię fińskiej firmy, która z małego przedsiębiorstwa w kraju utrzymującym się z rolnictwa urosła do europejskiego lidera produkcji farb i lakierów.

Początki fińskiego koncernu były skromne – dostarczał on olej lniany i werniks do powlekania maszyn i urządzeń wykorzystywanych przy budowie kolei w drugiej połowie XIX wieku. W latach 20. młody chemik Ragnar Holmström wdrożył w firmie nowe technologie podpatrzone w trakcie jego pobytu w Stanach Zjednoczonych, wyprowadzając ją na czołówkę fińskich producentów. Drugim przełomowym momentem były lata 50., kiedy to na ulice i do domów powróciły po wojnie żywe kolory, a do malowania po raz pierwszy użyto wałka. Dziś Tikkurila jest wytwórcą farb o ugruntowanej pozycji nie tylko w rodzimej Finlandii, ale i w Rosji, krajach bałtyckich i Polsce.

Źródło: Tikkurila

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA