a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

150 lat Axalta Coating Systems

Rok 2016 to dla Axalta Coating Systems rok wyjątkowy. Firma świętuje właśnie 150. urodziny! Z tej okazji przypomina krótko swoją długą historię.

Axalta Coating Systems

Fot. arch. Axalta CS

Jak mówi prezes koncernu, Charlie Shaver, zbliżająca się rocznica to wielka radość dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu Axalty. Przez najbliższe 12 miesięcy firma będzie świętować z okazji tak wspaniałego jubileuszu, a równocześnie nadal zdobywać wiedzę i doświadczenie, które pozwolą jej rozwijać się przez następne 150 lat. Dostarczając swoje produkty do 120 000 klientów w 130 krajach, koncern znajduje się dziś w ścisłej czołówce największych producentów farb na świecie.

Od małego wytwórcy farb…

Historia Axalty sięga roku 1866. Wówczas to w Niemczech powstały pierwsze produkty firmy. Jeszcze w XIX wieku zasłynęła jako producent farb do malowania powozów, w latach 20. zaczęła natomiast podbijać raczkującą branżę motoryzacyjną – zaproponowała pierwszą w Ameryce linię szybkoschnących, wielokolorowych lakierów samochodowych.

Z czasem technolodzy firmy udoskonalili jej produkty, czyniąc je efektywnymi, wytrzymałymi i trwałymi. Koncern kładł nadal nacisk na innowacje – w latach 80. zaproponował przyjazny środowisku system farb ciekłych, w skład którego wchodziły jedne z pierwszych produktów wodorozcieńczalnych.

…do światowego pioniera technologii przemysłowych

Lata 90. to czas wzbogacania oferty o nowe linie i produkty. Obok znanych już i rozpoznawanych marek Spies Hecker i Standox pojawiła się nowa rodzina lakierów wodorozcieńczalnych – Cromax. Do użytku wprowadzone zostały poręczne spektrofotometry, które dzięki precyzyjnemu pomiarowi koloru gwarantowały idealne dopasowanie odcienia. Koncern dbał również o rosnące potrzeby różnych sektorów przemysłu, opracowując m.in. linię farb proszkowych Nap-Gard na rurociągi, izolującą powłokę Voltatex zwiększającą wydajność silników oraz serię ochronnych lakierów Imron dla branży transportowej.

Mimo sukcesu Axalta nie zwalnia tempa. Jak mówi prezes koncernu, podjęto szereg inwestycji, które mają zwiększyć zdolność produkcyjną w Niemczech, Brazylii, Chinach, Meksyku i Indiach. Ponadto w Chinach ruszyła budowa nowego ośrodka technologicznego, a w Filadelfii w USA powstaje właśnie Globalne Centrum Innowacji. Jak widać więc, koncern jest doskonale przygotowany na kolejne 150 lat w branży.

Źródło: Axalta Coating Systems