a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjne100% energii odnawialnej w Ameryce Północnej

100% energii odnawialnej w Ameryce Północnej

Po Europie przyszedł czas na Amerykę Północną. Jeden z największych producentów farb na świecie – i pierwszy, który przyłączył się do inicjatywy Science Based Target – już na drugim kontynencie korzysta w 100% z energii odnawialnej.

Panele słoneczne w zakładzie w Meksyku. Fot. arch. AkzoNobel

Wszystkie zakłady AkzoNobel w Ameryce Północnej wykorzystują obecnie w 100% odnawialną energię. To krok na drodze do realizacji ambitnego celu ustanowionego sobie przez firmę – do roku 2030 ograniczyć emisję dwutlenku węgla wzdłuż całego łańcucha dostaw o 50% (w stosunku do roku 2018).

Ważny krok we właściwym kierunku

Wcześniej, na początku roku 2022, AkzoNobel udało się osiągnąć 100% odnawialnej energii elektrycznej w Europie. Docelowo koncern – pierwszy wytwórca farb z aprobatą SBTi – zamierza przejść całkowicie na energię odnawialną na całym świecie. Jak mówi Wijnand Bruinsma, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w AkzoNobel:

Dostosowaliśmy nasze własne ambicje w zakresie zrównoważonego rozwoju do ustaleń porozumienia paryskiego, którego celem jest powstrzymanie globalnego ocieplenia oraz zapewnienie, że temperatura na świecie nie przekroczy 1,5°C nad poziomem sprzed ery przemysłowej. Jako pierwszy producent farb i powłok, który dołączył do inicjatywy Science Based Targets, jesteśmy zdeterminowani, by zrealizować nasze postanowienia – a to, co osiągnęliśmy właśnie w Ameryce Północnej, to ważny krok we właściwym kierunku.

Przejście na energię odnawialną w Ameryce Północnej dotyczy wszystkich zakładów produkcyjnych, biur, magazynów oraz ośrodków badawczo-rozwojowych AkzoNobel. Energia, z której obecnie korzysta firma, pochodzi z własnych paneli słonecznych lub jest nabywana od elektrowni dostarczających certyfikat potwierdzający jej odnawialność.

Angażowanie dostawców

Realizacja celów zrównoważonego rozwoju w przypadku AkzoNobel nie kończy się na działaniach własnych. Jak zapewnia Bruinsma, koncern stara się również angażować swoich dostawców – tak, aby wypracowywali oni zrównoważone rozwiązania, dzięki którym również klienci mogą zmniejszyć swój ślad węglowy.

Źródło: AkzoNobel