a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacji10 pomysłów na… resztki farb

10 pomysłów na… resztki farb

Resztki farb zalegające w puszkach w najciemniejszym zakątku piwnicy… Zmora? Przeciwnie! Paint Quality Institute udowadnia, że puszka z resztką farby to prawdziwa kopalnia pomysłów na oryginalną dekorację mieszkania.

resztki farb

Fot. Paint Quality Institute

1. Może szczypta kiczu w twojej kuchni? Podkładki na stół, puszki i pudełka czy uchwyty łyżek i łopatek w jaskrawych kolorach ożywią wystrój i sprawią, że gotowanie będzie jeszcze większą frajdą!

2. Odrobina farby na doniczkach? Nie bój się koloru – im go więcej, tym lepiej! Pomaluj całość farbą w jednym kolorze albo poeksperymentuj z wzorami, aby twoi goście zzielenieli z zazdrości!

3. Na pewno masz gdzieś w domu stary mebel – kredens, szafę czy stolik – który sprawia wrażenie, jakby najlepsze dni miał już za sobą. Wystarczy trochę farby, aby naprawdę odżył. Nie bój się odważnych połączeń kolorystycznych, idź na całość!

4. A jeśli nie masz w domu wołającego o renowację mebla, bo wszystkich niefrasobliwie się pozbyłeś… znajdź go! Poszperaj na strychu babci albo na targu staroci. Kreatywna renowacja starego stolika czy szafki to naprawdę świetna opcja – nie tylko pozwala ci pozbyć się niechcianej farby, ale i pozwala uzyskać element wystroju, jakiego nie ma nikt inny.

5. Masz trochę farby, ale za mało, żeby pomalować nią cały pokój albo chociaż ścianę akcentową? Spróbuj cieniowania. Nanieś farbę na ścianę przy pomocy gąbki, a uzyskasz niepowtarzalny efekt!

6. Czasem mniej znaczy więcej. Postaw więc na akcent! Wystarczy jeden niewielki element pomalowany farbą w zdecydowanym kolorze – na przykład drzwi – aby zupełnie odmienić wygląd pomieszczenia. Spróbuj!

7. Dobrym miejscem na wykorzystanie nadmiarowej farby są też wnętrza wbudowanych szaf czy regałów. Jeśli uzyskany kolor będzie się wyraźnie odcinał na tle ściany, cały wystrój nabierze niebanalnego wyglądu.

8. Gąbka to nie jedyny sposób, by przy pomocy niewielkiej ilości farby przyozdobić ścianę. Wykorzystaj szablony – kupione w sklepie lub wykonane własnoręcznie – i uzyskaj imponujący wzór! Dotyczy to zresztą nie tylko ściany – przez szablony możesz malować również na meblach, a nawet… na podłodze.

9. Chcesz się poczuć niczym artysta malarz, łączący różne odcienie na swojej palecie? Zbierz resztki farb w różnych kolorach i zacznij je mieszać. Baw się, twórz nowe odcienie, a później wykorzystaj je, by wyczarować na ścianie barwny mural.

10. Małe, a cieszy – ramki zdjęć i obrazów. Możesz je odmalować albo… namalować, na przykład na ścianie, obramowując w ten sposób pewien ważny element wystroju.

Większość z tych pomysłów wymaga naprawdę niewielkiej ilości farby i równie niewielkiej ilości czasu. A efekt, który uzyskasz, uczyni twoje mieszkanie miejscem absolutnie niepowtarzalnym. Pora więc posprzątać piwnicę!

Opracowano na podstawie: Paint Quality Institute