REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Oddział chemii ratuje BASF w trzecim kwartale 2016

W trzecim kwartale roku 2016 BASF zanotował znaczne spadki przychodów w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim. Sytuację koncernu ratuje jednak oddział chemii.

BASF chemia wyniki trzeci kwartał 2016

Fot. arch. BASF

Zarówno w Azji, jak i w Europie dotuje się obecnie duże zapotrzebowanie na chemię dla przemysłu samochodowego i budowlanego. Wakacyjny zastój był mniejszy niż w poprzednich latach, a rozwój w Chinach – dynamiczniejszy niż się spodziewano. Słaba jest jedynie sytuacja ekonomiczna w Ameryce Południowej.

W całej Grupie BASF sprzedaż w trzecim kwartale tego roku spadła w stosunku do roku poprzedniego – aż o 20%. Jest to skutek przede wszystkim transakcji związanych z oddziałem Oil & Gas. Wzrost produkcji o 4% jest natomiast przede wszystkim zasługą sektorów Functional Materials & Solutions i Chemicals. W oddziale chemii wzrósł również zysk EBIT. I choć sprzedaż w tym sektorze okazała się mniejsza niż w tym samym okresie w zeszłym roku – co jest spowodowane spadkiem cen surowców chemicznych na rynku – to w minionym kwartale przyniósł on firmie znaczne dochody.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA