REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kobiety Biznesu i farby – Galina Stec

W tegorocznym rankingu 100 Kobiet Biznesu 2013 nie zabrakło i laureatek związanych z branżą farbiarską. 8. pozycję na liście zajmuje pani Galina Stec, która stoi na czele firmy Consus z Dębicy – jednego z najważniejszych polskich producentów farb proszkowych. Z myślą o czytelnikach naszego portalu przybliżamy sylwetkę pani prezes.

Galina Stec. Fot. Maciej Goclon / Fotonews

Z branżą farb proszkowych Galina Stec związana jest od 15 lat, decyzję o założeniu własnej firmy podjęła zaś wraz z przyjaciółmi cztery lata temu. Wspólnie ustalili, że pani Stec zajmie się handlem i sprzedażą, a prócz tego zajmie stanowisko prezesa.

Nie ukrywa, że początki działalności firmy nie były łatwe. By przetrzeć sobie szlaki na rynku potrzebne były pieniądze, a uzyskanie kredytu dla młodego, rozwijającego się dopiero przedsiębiorstwa wydawało się graniczyć z cudem… Całe przedsięwzięcie uratowała inna kobieta, dyrektorka jednego z banków, która wykazała więcej zaufania niż inni. Dzięki jej wsparciu udało się wprawić interes w ruch.

Dziś Consus jest prężnie działającą firmą, której farby rozpoznawane są zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych. Pani Stec podkreśla, że to w dużej mierze zasługa jej współpracowników, z którymi tworzą zgrany zespół. Mimo że jest jedyną kobietą w firmie, nigdy nie czuła się traktowana w nienaturalny sposób. Jej zdaniem męskie i kobiece spojrzenie na sprawy zawodowe może się wspaniale uzupełniać, kobieca cierpliwość i wyrozumiałość równoważy bowiem męski temperament. Dzięki temu łatwiej jest kierować firmą i podejmować ważne decyzje.

Jako niezbędny składnik sukcesu pani prezes wymienia również wsparcie rodziny. W razie problemów może zawsze liczyć dobre słowo ze strony męża i dorosłych już syna i córki, którzy mocno przeżywają wszystkie wzloty i upadki Consusa. A ponieważ nie samą pracą żyje człowiek, mimo natłoku obowiązków pani Stec stara się też znaleźć czas dla siebie. Lubi podróże i dobrą książkę, zimą zaś wolny czas najchętniej spędza na nartach.

Marzenia i plany? Wiele z nich udało się już zrealizować, jednak pani prezes nie spoczywa na laurach. Jej wizja przyszłości to Consus jako nowoczesna firma wyposażona w najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny. Póki co wszystko wskazuje na to, że marzenie to uda jej się spełnić.

Źródło: Puls Biznesu

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 7
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA