REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Arkema – wyniki za rok 2017

Firma Arkema ma za sobą bardzo dobry rok. Jej najważniejsze wskaźniki finansowe wzrosły w stosunku do roku poprzedniego o ponad 10%.

Arkema wyniki 2017

Fot. arch. Arkema

Przychody ze sprzedaży Arkemy wyniosły 8,326 mld €, co w stosunku do roku 2016 oznacza wzrost o 10,5% (z czego 8,9% wzrost organiczny). Zysk EBITDA natomiast osiągnął wartość 1,391 mld € i wzrósł tym samym aż o 17%. Wszystkie trzy oddziały Grupy w minionym roku bardzo silnie się rozwinęły.

Jak komentuje dyrektor generalny firmy, Thierry Le Hénaff, jest to wynik doskonałej strategii oraz udanych projektów rozwojowych. Arkema zanotowała kolejne sukcesy dzięki innowacjom w dziedzinie zaawansowanych materiałów, takim jak lżejsze tworzywa, druk 3D czy nowoczesne dobra konsumenckie. Nic więc dziwnego, że producent znalazł się już siódmy rok z rzędu w gronie Top 100 Global Innovators.

Źródło: Arkema

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA