a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweEkologia i przemysł 4.0 na Paint Expo 2018

Ekologia i przemysł 4.0 na Paint Expo 2018

Już tylko półtora miesiąca dzieli nas od kolejnej odsłony jednego z największych na świecie wydarzeń poświęconych farbom i powłokom przemysłowym – Paint Expo. Swoje przybycie na targi zadeklarowało w tym roku już ponad 520 wystawców.

Paint Expo 2018

Uczestnicy targów Paint Expo 2016. Fot. arch. Paint Expo

W czasie targów Paint Expo 2018, które potrwają od 17 do 20 kwietnia, swoją ofertę zaprezentuje ponad 520 wystawców z 29 krajów. 36% wszystkich wystawców stanowią firmy spoza Niemiec, wydarzenie ma więc charakter międzynarodowy. W tym roku stoiska rozstawione zostaną na powierzchni 15 500 m², czyli o 15% większej niż w czasie poprzedniej edycji dwa lata temu, i po raz pierwszy impreza odbędzie się na trzech halach Karlsruhe Exhibition Centre. A jakich nowinek technologicznych możemy się spodziewać?

Oczywiście królował będzie sprzęt do aplikacji farb i powłok, zarówno ciekłych, jak i proszkowych, a prócz tego do sieciowania UV, do malowania metodą zanurzeniową lub do techniki coil coating. Nie zabraknie farb i emalii do różnych zastosowań, pistoletów lakierniczych i atomizerów, systemów do czyszczenia, obróbki wstępnej, suszenia i sieciowania, technologii do recyklingu i utylizacji odpadów, akcesoriów, sprzętu testowego i pomiarowego oraz fachowej literatury. Jak mówi Jürgen Haußmann, dyrektor zarządzający firmy Fair Fair organizującej Paint Expo:

Zarówno w dziedzinie farb ciekłych, jak i proszkowych czy coil coating wystawcy zaprezentują nowe, dopracowane produkty, procesy i usługi, wpisujące się w obecne trendy na rynku. Technologie te poprawiają jakość wykończenia, zmniejszają zużycie energii i materiału, zwiększają elastyczność całego procesu oraz przyjazność środowisku.

Paint Expo 2018W centrum uwagi znajdą się technologie związane z digitalizacją procesu malowania oraz reprezentujące przemysł 4.0 w branży farbiarskiej. Na żywo zaprezentowane zostaną m.in. samoprogramująca się kabina lakiernicza, a także elastyczne w obsłudze i łatwe do zaprogramowania roboty lakiernicze.

Swoją premierę na Paint Expo będą miały także systemy do szlifowania i jonizacji podłoży metalicznych, tworzyw sztucznych i drewna. Zaprezentowane zostaną pistolety lakiernicze i atomizery poprawiające efektywność zużycia materiału oraz jakość wykończenia, a także cały szereg akcesoriów – materiały pokryciowe, haki do malowania, filtry i pompy.

Targi Paint Expo 2018 odbędą się jak zwykle w Karlsruhe i potrwają od 17 do 20 kwietnia. Drzwi otwarte będą dla zwiedzających od wtorku do czwartku w godzinach 9-17, a w piątek od 9 do 16.

Źródło: Doris Schulz / Paint Expo