REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Zrobi się niebiesko – trendy samochodowe BASF

BASF po raz kolejny zapowiada, jakie odcienie będą rządzić w najbliższym czasie w branży samochodowej. W nowym zestawie trendów zatytułowanym „RAW” specjaliści działu BASF Coatings inspirują się zjawiskami społecznymi i przekładają je na język kolorów.

BASF

Najnowsza kolekcja odcieni lakierów samochodowych BASF. Fot. arch. BASF

Nowy trendbook „RAW” na sezon 2015-2016 pokazuje, jak w branży lakierów samochodowych uwzględnić można coraz większy nacisk na wyrazisty charakter i oryginalność. Pomagają w tym z pewnością nietypowe tekstury, którym towarzyszą niekiedy wrażenia dotykowe (szorstkie, matowe wykończenia).

Świat cyfrowy w odcieniach niebieskiego

Eksperci podkreślają, jak dużą rolę – nawet w kolorystyce – grają dziś technologie cyfrowe. Wkrótce mogą one diametralnie odmienić nasze życie, a Internet przedmiotów umożliwi nam wejście w bezpośredni dialog z naszym otoczeniem. W takich warunkach kolory nabierają nowego znaczenia.

Zdaniem specjalistów w tej cyfrowej rzeczywistości najlepiej odnajdzie się kolor niebieski, mimo że obecnie liczba aut w tym odcieniu spada. Popularne będą zarówno jasne, błękitne tony, jak i zupełnie ciemne, aż po intensywnie granatowy. Poza tym do głosu dojdą mocne, ciepłe barwy – intensywna czerwień, jaskrawy pomarańczowy, słoneczny żółty.

BASF

Fot. arch. BASF

Kolor, efekt, dotyk

Nie należy zapominać o efektach specjalnych, które też będą w najbliższym czasie mile widziane. Ich sekret to drobiny szkła, które odbijają światło w niezwykły sposób. Wyglądają dobrze nawet na eleganckich samochodach, przykuwają bowiem uwagę, ale nie są pretensjonalne. BASF proponuje przede wszystkim lakier XSpark, który został już doceniony przez specjalistów – zdobył między innymi nagrodę Red Dot Award oraz Materialica Design + Technology Silver Award.

Aby uwzględnić tym razem wszystkie zmysły, nie tylko wzrok, BASF po raz pierwszy dołącza do swojej księgi trendów również próbki swoich materiałów, wybrane przez zespół designfabrik. W połączeniu z odpowiednim kolorem i efektem pozwalają one stworzyć naprawdę nowoczesny wizerunek samochodu.

BASF

Farba z efektem XSpark. Fot. arch. BASF

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA