REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Złoty Medal Chemii 2016 – trwają zgłoszenia

Trwa konkurs Złoty Medal Chemii 2016 dla tegorocznych licencjatów i inżynierów, którzy w ramach pracy dyplomowej prowadzili badania z dziedziny chemii. Chętni studenci mogą przesyłać swoje zgłoszenia jeszcze do 14 października.

Złoty Medal Chemii 2016

Fot. IChF PAN

Złoty Medal Chemii to konkurs organizowany co roku przez Instytut Chemii Fizycznej PAN we współpracy z firmą DuPont Poland. Zgłaszać można obronione w tym roku prace licencjackie lub inżynierskie z dziedziny chemii lub jej pogranicza z biologią lub fizyką. Kryteria, jakie brane są pod uwagę przez jury podczas oceny, to przede wszystkim wartość naukowa pracy, dorobek publikacyjny autora, znaczenie praktyczne jego badań, wykorzystanie nowoczesnych metod analitycznych i samodzielność wykonania.

Zdobywca Złotego Medalu otrzymuje w nagrodę 10 tys. złotych. Za Srebrny Medal przyznana jest nagroda w wysokości 5 tys. złotych, za Brązowy zaś – 2,5 tys. zł. Prócz tego przyznane zostaną co najmniej trzy wyróżnienia od firmy DuPont, każde w wysokości 2 tys. zł. Dodatkowa nagroda dla każdego z finalistów to możliwość odbycia stażu naukowego w IChF PAN.

Lista finalistów konkursu opublikowana zostanie 4 listopada. Po oficjalnej prezentacji prac w siedzibie IChF PAN wyłonieni zostaną laureaci. Uroczysty finał zaplanowano na 1 grudnia 2016.

Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większą popularnością – w ubiegłym roku udział wzięło w nim już ponad 50 studentów i studentek z całej Polski. Złoty Medal trafił do Michała Szewczyka z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego za badania z dziedziny katalizy i chemii nanomateriałów.

Źródło: IChF PAN

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA