a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneZłoty Medal Chemii 2016 – trwają zgłoszenia

Złoty Medal Chemii 2016 – trwają zgłoszenia

Trwa konkurs Złoty Medal Chemii 2016 dla tegorocznych licencjatów i inżynierów, którzy w ramach pracy dyplomowej prowadzili badania z dziedziny chemii. Chętni studenci mogą przesyłać swoje zgłoszenia jeszcze do 14 października.

Złoty Medal Chemii 2016

Fot. IChF PAN

Złoty Medal Chemii to konkurs organizowany co roku przez Instytut Chemii Fizycznej PAN we współpracy z firmą DuPont Poland. Zgłaszać można obronione w tym roku prace licencjackie lub inżynierskie z dziedziny chemii lub jej pogranicza z biologią lub fizyką. Kryteria, jakie brane są pod uwagę przez jury podczas oceny, to przede wszystkim wartość naukowa pracy, dorobek publikacyjny autora, znaczenie praktyczne jego badań, wykorzystanie nowoczesnych metod analitycznych i samodzielność wykonania.

Zdobywca Złotego Medalu otrzymuje w nagrodę 10 tys. złotych. Za Srebrny Medal przyznana jest nagroda w wysokości 5 tys. złotych, za Brązowy zaś – 2,5 tys. zł. Prócz tego przyznane zostaną co najmniej trzy wyróżnienia od firmy DuPont, każde w wysokości 2 tys. zł. Dodatkowa nagroda dla każdego z finalistów to możliwość odbycia stażu naukowego w IChF PAN.

Lista finalistów konkursu opublikowana zostanie 4 listopada. Po oficjalnej prezentacji prac w siedzibie IChF PAN wyłonieni zostaną laureaci. Uroczysty finał zaplanowano na 1 grudnia 2016.

Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większą popularnością – w ubiegłym roku udział wzięło w nim już ponad 50 studentów i studentek z całej Polski. Złoty Medal trafił do Michała Szewczyka z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego za badania z dziedziny katalizy i chemii nanomateriałów.

Źródło: IChF PAN