a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Wystrój wnętrz na bogato

Bogaty, królewski wręcz wystrój to zbliżający się wielkimi krokami trend w dekoracji wnętrz. Tak przynajmniej zapewniają specjaliści marki farb Sico.

królewski wystrój wnętrz

Fot. arch. PPG

Głębokie kolory, metaliczny połysk, aksamit, zamsz. Antyczne złoto podkreślone eleganckimi ciemnymi barwami oraz akcentami przywodzącymi na myśl kamienie szlachetne – szmaragd, rubin, szafir… Oto, jak zdaniem specjalistów należącej do PPG marki Sico wyglądać będą już wkrótce najmodniejsze wnętrza.

To trend, który łączy nowoczesne motywy z elementami w stylu vintage, takimi jak złocenia, gobeliny, królewskie tkaniny typu adamaszek, brokat, toile de Jouy. Branża dekoratorska czerpie w ten sposób inspirację ze świata mody oraz motoryzacji, gdzie tego typu bogata stylistyka w zderzeniu ze współczesnym rysem jest ostatnio na topie.

To efekt odbicia się od dna po kryzysie roku 2008. Ponieważ pod względem ekonomicznym sytuacja na świecie coraz bardziej się poprawia, ludzie czują się pewniej i są bardziej skłonni wydawać pieniądze. Stąd zainteresowanie bogatymi zdobieniami i królewskimi wykończeniami, które zdaniem specjalistów będzie rosło i w przyszłym roku będzie już naprawdę duże.

Fot. arch. PPG

Jak wyczarować u siebie bogaty, królewski wystrój? Oto kilka sugestii:

  • Ubierz swoje meble w nowe szaty. Pomaluj je na jeden z głębokich odcieni, takich jak śliwkowy, rubinowy lub złoty.
  • Nie zapominaj o podłodze. Ciemnoszara lub ciemna podłoga może naprawdę dodać pomieszczeniu szyku. Oczywiście zadbaj o to, by farba, którą zastosujesz, była trwała i odporna na zarysowania.
  • Schodom i barierkom zafunduj bogaty, ciemny odcień. Nieco dramatyzmu dodadzą wnętrzu białe kolumny.
  • Nie bój się farb odcieniach metalicznych, ale i z nimi nie przesadzaj. Będą w sam raz do pomalowania ściany akcentowej lub sufitu.

Nie musisz mieszkać w pałacu, by stworzyć królewską przestrzeń. Wystarczy odpowiednia mieszanka farb i dodatków oraz odrobina wyobraźni, a wszystko staje się możliwe

– mówi Mylène Gévry, manager Sico.

Źródło: PPG