a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiWystrój a nastrój – popraw sobie humor… kolorem!

Wystrój a nastrój – popraw sobie humor… kolorem!

Kolor we wnętrzu może uspokajać, usypiać, pobudzać. Może stymulować twoją kreatywność, sprzyjać skupieniu, wprawiać w dobry humor. Kolor ma moc! Nie wiesz, jaki odcień pasuje do twojego salonu czy sypialni, ale wiesz, jaki nastrój chcesz uzyskać? Ten artykuł jest dla ciebie.

nastrój wystrój kolor

Fot. Paint Quality Institute

Jeżeli…

…zależy ci na relaksującej przestrzeni – wybierz delikatny zielony lub blady niebieski. To najbardziej uspokajające spośród kolorów, idealne do salonu lub sypialni. A do tego wyjątkowo modne! Jak donoszą projektanci, w tym roku niebieski i zielony królują w światowych trendach.

…marzysz o uspokajającym odcieniu, ale niebieski wydaje ci się zbyt zimny – postaw na beż, brąz lub brązowoszary. Również sprawią, że poczujesz się zrelaksowany, a równocześnie są cieplejsze niż błękity i zielenie, tworzą więc przytulny wystrój.

…twoje poranki są zbyt szare – zafunduj sobie odrobinę żółtego. Jak plama słońca na ścianie, ten odcień podniesie cię na duchu i rozjaśni twój dzień. To idealny wybór do kuchni lub jadalni, gdzie spędzasz poranki. To samo dotyczy różnych odcieni pomarańczowego, w tym soczystego mandarynkowego czy brzoskwiniowego.

…potrzebujesz zastrzyku energii – w tej roli niezawodna jest czerwień; trzeba jednak używać jej z umiarem, bowiem zbyt dużo tego odcienia w otoczeniu fizycznie podniesie nam ciśnienie. To idealny wybór do jadalni, potwierdzono bowiem, że kolor czerwony wzmaga apetyt – dlatego tak często pojawia się w restauracjach.

Pamiętaj o tym, że oddziaływanie koloru na nasz nastrój zależy nie tylko od tego, z jaką barwą mamy do czynienia, ale i z jakim jej odcieniem – te jasne i żywe zawsze będą wpływać na nas pobudzająco, podczas gdy stonowane odprężają. Jadowita zieleń nie ma tak kojącego działania jak roślinne odcienie zielonego, a od rozmytej czerwieni trudno oczekiwać takiego energetycznego kopa, jak od intensywnych, ognistych tonów.

Zadbaj też o wysokiej jakości farbę, abyś przez lata mógł się cieszyć dokładnie tym odcieniem, który oczarował cię na początku. Powodzenia!

Źródło: Paint Quality Institute