REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Wszechświat inspiruje – Sherwin-Williams i trendy 2015

Wszechświat to twoje pudełko z farbami – mówi Sherwin-Williams, prezentując trendy kolorystyczne na rok 2015. Roi się w nich od odcieni zaczerpniętych z natury. Z naszego najbliższego otoczenia, ale również z głębin morskich lub przestrzeni kosmicznej.

Sherwin-Williams

Fot. arch. Sherwin-Williams

Chrysalis
Świat rozwija się dziś w nieprawdopodobnym tempie. Czujemy presję nadążania za tymi zmianami, powinniśmy zwiększyć obroty, ale często w głębi ducha buntujemy się przed tym – potrzebujemy równowagi i oddechu, chwili odpoczynku od tego szalonego pośpiechu. Pomogą nam w tym kolory ziemi i nieba, surowe piękno kamieni, rozmyte odcienie i nieregularne, płynne kształty. W tej palecie dominują przydymione błękity przeplatane ciemnymi odcieniami i kredową bielą.

Paleta Chrysalis. Fot. arch. Sherwin-Williams

Voyage
Patrząc z perspektywy kilkudziesięciu czy kilkuset lat wstecz, dokonania ludzkie prezentują się imponująco. Przekroczyliśmy wiele granic, które uważano za nieprzekraczalne, podjęliśmy wyprawy, o których wcześniej można było jedynie czytać w powieściach sci-fi, zbadaliśmy dna mórz i przestrzeń kosmiczną. Świat, który nam się ukazał, olśniewa połyskliwymi, magicznymi barwami – błękitem podmorskich głębin oraz jadowitą zielenią i jaskrawym różem zorzy polarnej. Te właśnie kolory królują w palecie Voyage.

Paleta Voyage. Fot. arch. Sherwin-Williams

Buoyant
Kryzys ekonomiczny został zażegnany, gospodarka wraca do równowagi, nastały znów lepsze czasy. Po zakończeniu II wojny światowej świat opanowały niekontrolowanie się rozrastające motywy roślinne. Powracają one i teraz, ale dziś fascynacja roślinnością sięga głębiej – zielono robi się również w miastach, zdominowanych do tej pory przez szarości betonu, metalu i szkła. Możemy przyłączyć się do roślinnego szału, wprowadzając do swojego wnętrza motywy kwiatowe i bujną kolorystykę – jasne i ciemne zielenie, fiolety, koral.

Paleta Buoyant. Fot. arch. Sherwin-Williams

Unrestrained
Życie to karnawał – krzyczy paleta Unrestrained, zainspirowana z jednej strony motywami etnicznymi, gorącymi barwami Afryki i Ameryki Południowej, z drugiej wyzwoloną kolorystyką artystycznej bohemy. W zestawie tym znalazły się więc kolory podstawowe w wersji żywej i nasyconej – słoneczne żółcie, ogniste czerwienie i intensywne błękity. Obok nich, dla równowagi – czerń i biel. Całość tworzy bardzo radosną, energetyczną kompozycję.

Paleta Unrestrained. Fot. arch. Sherwin-Williams

Więcej na temat trendów 2015 na stronie Sherwin-Williams.

Źródło: Sherwin-Williams

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 4
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA