a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweWięcej farb proszkowych AkzoNobel na Tajwanie

Więcej farb proszkowych AkzoNobel na Tajwanie

AkzoNobel buduje kolejną linię produkcyjną w Azji. Dzięki zakładowi w Chungli koncern będzie mógł szybciej i sprawniej dostarczać swoje farby proszkowe klientom na Tajwanie.

AkzoNobel farby proszkowe Tajwan

Fot. arch. AkzoNobel

W pełni zautomatyzowana linia, w której budowę zainwestowano 20 mln €, zwiększy zdolność produkcyjną AkzoNobel w regionie. Tym samym zaspokoi rosnące potrzeby branży architektonicznej, samochodowej, telekomunikacyjnej, elektronicznej, meblarskiej, sprzętu AGD, sprzętu sportowego oraz narzędzi maszynowych.

Sprawny łańcuch dostaw i wzór dla branży

Nowy obiekt powstaje też z zastosowaniem najnowszych technologii z dziedziny ekologii. Dzięki temu zużycie energii ma być tu o 30% niższe niż standardowo, stopień ponownego wykorzystania wody ma wzrosnąć do 60%, a produkcja nie będzie emitować do środowiska LZO. Jak komentuje Fred Moreux, dyrektor działu produkcji w Azji firmy AkzoNobel:

Pandemia COVID-19 wprowadziła wiele niepewności na światowym rynku. Inwestycja w nową linię na Tajwanie w tym krytycznym czasie pomoże nam usprawnić łańcuch dostaw, a równocześnie będzie wzorcem dla lokalnego przemysłu farb i powłok.

Zakład produkcyjny AkzoNobel w Chungli już teraz posiada instalacje produkuję farby proszkowe, dekoracyjne, opakowaniowe i specjalne. Nowa linia ma w sposób znaczący udoskonalić istniejący już na Tajwanie system produkcji.

Silniejsza pozycja na Tajwanie

Jak zauważyła Karen Yin, dyrektor działu Commercial Powder Coatings, firma AkzoNobel działa na tajwańskim rynku od ponad 40 lat. Nowa linia produkcyjna ma się przyczynić do umocnienia jej pozycji w tym regionie. Produkcja na niej ma ruszyć w trzecim kwartale roku 2021.

Źródło: AkzoNobel