a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneinne dekoracyjneWarsztaty małego majsterkowicza z Tikkurila

Warsztaty małego majsterkowicza z Tikkurila

W miniony weekend firma Tikkurila Polska SA zorganizowała „Warsztaty małego majsterkowicza”. W trakcie zajęć, które odbywały się w Galerii Raj, uczestnicy, pod okiem prowadzących spotkanie, budowali domki dla ptaków, a następnie ozdabiali je kolorowymi farbami.

farby tikkurila galeria raj„Powoli szykujemy się na nadchodzącą zimę. Do wspólnych przygotowań zaprosiliśmy mieszkańców Dębicy i okolic. Zależało nam na jak największym zaangażowaniu najmłodszych, dlatego elementy karmników zostały tak przygotowane, aby dzieci mogły samodzielnie, lub przy niewielkiej pomocy dorosłych, skręcić całą konstrukcję” – mówi Magdalena Olszewska, Kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej i PR firmy Tikkurila.

Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Młodzi technicy wraz z rodzicami tłumnie odwiedzali przygotowane stanowiska i cierpliwie czekali, aby wziąć udział w zajęciach. Prace nad przygotowaniem własnych karmników okazały się dla dzieci fantastyczną zabawą i źródłem satysfakcji. Nierzadko też rodzice na nowo odkrywali w sobie talent i zamiłowanie do majsterkowania.

 „Tak pozytywny odzew bardzo cieszy, a jednocześnie pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy. Poprzez takie akcje, z jednej strony rozwijamy zdolności manualne dzieci, pokazujemy im, jak w prosty sposób można zrobić coś fajnego, z drugiej strony uczymy ich wrażliwości i odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę, zachęcając do troski o mniejszych i słabszych przedstawicieli środowiska naturalnego, jakimi są ptaki” – dodaje Magdalena Olszewska.

Wykonane karmniki uczestnicy warsztatów zabierali ze sobą do domu. Osoby, które – po powieszeniu domków w swoich ogrodach lub na balkonach – wykonają zdjęcie i umieszczą je na Facebook’u Galerii Raj, otrzymają dodatkową nagrodę – słodki poczęstunek.