a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweW Europie powstaje nowy ośrodek badań UV/EB

W Europie powstaje nowy ośrodek badań UV/EB

Jeden z europejskich producentów rozbudowuje swój ośrodek rozwojowo-badawczy w Liverpoolu. W nowej przestrzeni rozwijane będą technologie UV/EB dla branży coil coatings.

Fot. anwarajisuseno / pixabay.com

Nowy ośrodek w Wielkiej Brytanii buduje firma Beckers. Rozwijane w nim będą nowe, bardziej przyjazne środowisku technologie coil coating, takie jak UV/EB.

Zrównoważony budynek

Dwupiętrowe centrum o łącznej powierzchni 300 m2 podwoi możliwości obecnego zespołu badawczego pracującego nad przyszłościowymi rozwiązaniami dla branży coil coatings w ośrodku w Liverpoolu. Budowa powinna zostać ukończona pod koniec tego roku. Jak komentuje Gavin Bown, dyrektor ds. technologii w Beckers:

Ponieważ nie mamy obecnie przestrzeni, by pomieścić cały sprzęt, którego potrzebujemy do rozwijania nowych technologii powłokowych, nowy ośrodek będzie kluczowy z punktu widzenia zwiększania naszych globalnych możliwości rozwojowo-badawczych. Pozwoli on nam rozwijać nowe, przełomowe technologie, które są bardziej zrównoważone, a równocześnie dają klientom możliwość ograniczenia kosztów.

Sam budynek także powstanie z wykorzystaniem zrównoważonych technologii powłokowych. Jego ściany i dach posiadać będą pokrycie bazujące częściowo na wyprodukowanej przez Beckers powłoce z biożywicy. Powłoka na dachu wykorzystywać będzie natomiast technologię Beckry®Therm poprawiającą kontrolę termiczną obiektu, tak aby zmniejszyć wydatki na klimatyzację.

Fot. arch. Beckers

UV/EB dla branży coil coating

Nowy ośrodek skupiać się będzie m.in. na wykorzystaniu technologii UV/EB w branży coil coating. Grupa Beckers zaadaptowała technologię sieciowania UV/EB na potrzeby sektora coil coating i opracowała odpowiednie formuły po raz pierwszy w roku 2005.

Źródło: coatingsworld.com