a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaVen Spray Perfect w ośrodku Adler

Ven Spray Perfect w ośrodku Adler

Po tygodniach planowania w ośrodku technologii aplikacyjnych firmy Adler w Austrii pojawiło się nowe urządzenie do automatycznego malowania natryskowego – Ven Spray Perfect. Dzięki nowemu wyposażeniu firma może zapewnić lepszą obsługę swoich klientów.

Ven Spray Perfect Adler

Fot. arch. Adler

Nowy sprzęt w ośrodku technologii aplikacji dla sektora meblarskiego wyposażony jest w technologię natryskową, która pozwala zaoszczędzić materiał i energię. Idealny bilans powietrza pozwala też uzyskać wysokiej jakości wykończenia.

Lepsze wsparcie dla dużych zakładów stolarskich

Dzięki nowemu urządzeniu oddział technologii aplikacyjnej Adler będzie mógł zaoferować lepsze wsparcie klientom wprowadzającym tego typu systemy. Jak wyjaśnia dr Albert Rössler, dyrektor zarządzający oddziału Research & Development w firmie Adler:

Zwłaszcza w czasach, gdy obowiązują surowe regulacje w związku z ochroną środowiska, a wykwalifikowanych pracowników coraz bardziej brakuje, takie systemy mają spory potencjał dla dużych zakładów stolarskich.

Dr Rössler dodaje, że inwestycja w nowy sprzęt pozwoli na testy i optymalizację procesów produkcyjnych w rzeczywistych warunkach. Jest również zgodna z zasadą Adler „Czysta praca – czyste środowisko”.

Ochrona środowiska i oszczędność materiału

Nowe urządzenie jest przyjazne środowisku na wiele sposobów. Jednym z nich jest na przykład możliwość aktywacji – w zależności od natryskiwanego materiału – systemu mechanicznego odzyskania farby. Pozwala to nie tylko chronić środowisko, ale również zaoszczędzić czas i zasoby.

Źródło: Adler