a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneValspar w Las Vegas

Valspar w Las Vegas

Las Vegas to miejsce, jakiego nie ma nigdzie indziej na ziemi. Wyrosły pośrodku pustkowia cel pielgrzymek poszukiwaczy przygód, hazardzistów i uczestników wieczorów kawalerskich, nigdy nie zasypiający, otoczony przez majestatyczne góry. Architekci, którzy próbują w tym otoczeniu stworzyć coś efektownego, nie mają łatwego zadania. W przypadku nowego stadionu T-Mobile Arena jednak udało się to – z niemałą pomocą farb Valspar.

Valspar Las Vegas

Fot. Bill Feldberg / Wikimedia Commons

Projekt autorstwa zespołu architektów Populous zaczął powstawać w roku 2014. Plany były ambitne – miał to być budynek, w którym odbywać będą się mogły profesjonalne mecze hokeja oraz który co roku gościć będzie ponad 100 wydarzeń. 650 000 m² powierzchni, 20 tysięcy miejsc siedzących, 44 luksusowe loże, cztery duże balkony. Budowa pochłonęła 375 mln $. W efekcie powstał największy stadion, jaki powstał w Las Vegas.

Jednym z największych wyzwań przy realizacji projektu była fasada. Bogactwo geologiczne otoczenia, w jakim wyrasta Las Vegas, miały podkreślić pasy wykonane z metalowych gontów, złoconych przy pomocy powłoki coil coating Valspar Fluropon Classic II. Cała elewacja łączy na pozór sprzeczne żywioły, które spotykają się w Las Vegas – życie miejskie i naturę, odbywa się to zaś także za pośrednictwem kolorów, dobranych, na podstawie sugestii architektów, przez ekspertów Valspar. Punktem wyjścia były trzy kolory podstawowe – Flaxen Gold, Titan Gold i Chestnut. Do każdego z nich dodatkowo dobrano trzy różne odcienie, które pozwoliły uzyskać odpowiedni efekt tekstury.

T-Mobile Arena Valspar Las Vegas

Fot. T-Mobile Arena

Jak mówi Robert Norvell, główny architekt w Populous:

Valspar doskonale zgrupował kolory – efekt zachwycił wszystkich. To niezwykle trudne osiągnąć subtelne przejście odcieni, na jakim nam zależało; udało się jednak, a uzyskane powłoki są nie tylko piękne, ale i funkcjonalne.

Produkty marki Fluropon znoszą trudne warunki pogodowe, nie ulegają kredowaniu, nie bledną i nie zmieniają właściwości pod wpływem promieniowania UV. Produkowane z wykorzystaniem najwyższej jakości pigmentów, charakteryzują się żywym i trwałym kolorem. Dzięki temu stadion olśniewać będzie gości Las Vegas przez wiele kolejnych lat.

Źródło: coatingsworld.com

Dowiedz się więcej o firmie