REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Valspar w Las Vegas

Las Vegas to miejsce, jakiego nie ma nigdzie indziej na ziemi. Wyrosły pośrodku pustkowia cel pielgrzymek poszukiwaczy przygód, hazardzistów i uczestników wieczorów kawalerskich, nigdy nie zasypiający, otoczony przez majestatyczne góry. Architekci, którzy próbują w tym otoczeniu stworzyć coś efektownego, nie mają łatwego zadania. W przypadku nowego stadionu T-Mobile Arena jednak udało się to – z niemałą pomocą farb Valspar.

Valspar Las Vegas

Fot. Bill Feldberg / Wikimedia Commons

Projekt autorstwa zespołu architektów Populous zaczął powstawać w roku 2014. Plany były ambitne – miał to być budynek, w którym odbywać będą się mogły profesjonalne mecze hokeja oraz który co roku gościć będzie ponad 100 wydarzeń. 650 000 m² powierzchni, 20 tysięcy miejsc siedzących, 44 luksusowe loże, cztery duże balkony. Budowa pochłonęła 375 mln $. W efekcie powstał największy stadion, jaki powstał w Las Vegas.

Jednym z największych wyzwań przy realizacji projektu była fasada. Bogactwo geologiczne otoczenia, w jakim wyrasta Las Vegas, miały podkreślić pasy wykonane z metalowych gontów, złoconych przy pomocy powłoki coil coating Valspar Fluropon Classic II. Cała elewacja łączy na pozór sprzeczne żywioły, które spotykają się w Las Vegas – życie miejskie i naturę, odbywa się to zaś także za pośrednictwem kolorów, dobranych, na podstawie sugestii architektów, przez ekspertów Valspar. Punktem wyjścia były trzy kolory podstawowe – Flaxen Gold, Titan Gold i Chestnut. Do każdego z nich dodatkowo dobrano trzy różne odcienie, które pozwoliły uzyskać odpowiedni efekt tekstury.

T-Mobile Arena Valspar Las Vegas

Fot. T-Mobile Arena

Jak mówi Robert Norvell, główny architekt w Populous:

Valspar doskonale zgrupował kolory – efekt zachwycił wszystkich. To niezwykle trudne osiągnąć subtelne przejście odcieni, na jakim nam zależało; udało się jednak, a uzyskane powłoki są nie tylko piękne, ale i funkcjonalne.

Produkty marki Fluropon znoszą trudne warunki pogodowe, nie ulegają kredowaniu, nie bledną i nie zmieniają właściwości pod wpływem promieniowania UV. Produkowane z wykorzystaniem najwyższej jakości pigmentów, charakteryzują się żywym i trwałym kolorem. Dzięki temu stadion olśniewać będzie gości Las Vegas przez wiele kolejnych lat.

Źródło: coatingsworld.com

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA