a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiTuball Matrix – koncentrat nanorurek koreańskiej firmy

Tuball Matrix – koncentrat nanorurek koreańskiej firmy

W ubiegłym roku firma Grace Continental Korea rozpoczęła produkcję Tuball Matrix – koncentratu jednowarstwowych nanorurek węglowych do zastosowania jako dodatek do silikonów. Entuzjazm klientów zachęcił firmę, by rozszerzyć linię, wprowadzając również koncentraty w wersji dla kompozytów, powłok oraz żywic.

Tuball Matrix Grace Continental OCSiAl

Fot. arch. OCSiAl

Nanomateriały węglowe to dodatek, po który technolodzy sięgają coraz częściej, daje bowiem ogromne możliwości. Są one bardziej wytrzymałe niż stal i przewodzą prąd lepiej niż miedź, dodane więc w odpowiedniej formie pozwalają otrzymać prawdziwy supermateriał. Nic dziwnego więc, że z ich niezwykłych właściwości skorzystała również firma Grace Continental.

Nowa, unikatowa technologia w ofercie koreańskiego producenta to dzieło OCSiAl, czołowego gracza na rynku nanotechnologii węglowych. W przeciwieństwie do standardowych dodatków, w przypadku koncentratu Tuball wystarczy już 0,1%, aby uzyskać odpowiednią przewodność, poprawić właściwości mechaniczne materiału oraz zachować żywy kolor. Ponadto koncentrat nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu ani zmian formuł – można go bez problemu włączyć w standardowy proces produkcyjny. Jak mówi Viktor Kim, dyrektor generalny OCSiAl Asia Pacific:

W rejonie Azji i Pacyfiku obserwuje się dziś silne przejście od tradycyjnych dodatków antystatycznych do jednowarstwowych nanorurek węglowych. Firma Grace Continental jest pionierem komercjalizacji innowacyjnego koncentratu nanorurek do silikonów na rynku koreańskim. Obecnie, za sprawą dużego zapotrzebowania rynkowego, firma postanowiła rozwinąć swoją linię, wprowadzając produkt w wersji dla kompozytów i powłok, tak aby i inne sektory mogły skorzystać z tej nanotechnologii.

Oprócz tego Grace Continental rozwija własną unikatową linię na bazie nanorurek Tuball do zastosowania w wysokiej jakości materiałach i produktach końcowego użytku – na przykład w elektronice. Przewodzące kolorowe silikony Grace Continental również budzą duże zainteresowanie, zwłaszcza ze strony producentów dóbr konsumenckich, części samochodowych oraz inteligentnej elektroniki.

Źródło: OCSiAl