REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel i Nadzwyczajne powłoki na smartfony

Jak co roku AkzoNobel opublikował swój przewodnik po trendach i kolorach w powłokach na elektronikę użytkową, elementy wyposażenia aut i inne przedmioty użytku codziennego. Sprawdź, jak będą się prezentować najmodniejsze w tym sezonie smartfony i tablety!

AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Tegoroczny przewodnik powstał w ramach 10. już edycji badania AkzoNobel. Zespół projektantów co roku poszukuje kolorów, o których najwięcej się mówi. Następnie na ich podstawie tworzy cztery kluczowe trendy, osiem palet oraz 72 efekty kolorystyczne i tekstury. Tegoroczna edycja jest o tyle niezwykła, że po raz pierwszy zespół wybrał również Kolor Roku. Został nim miedziany odcień Smooth Copper (zdj.).

Trendom 2015 przyświeca hasło Extraordinary – Nadzwyczajny. Jak tłumaczy Stephie Sijssens (zdj.), Color Design Manager oddziału Performance Coatings, chodzi o znajdowanie piękna w tym, co mamy, o dostrzeganie niezwykłości w codzienności. Powstałe w ten sposób rozwiązania estetyczne będą połączeniem elegancji z zabawą, z naciskiem na detal. Źródłem inspiracji dla projektantów, jeśli chodzi o efektowne tekstury i efekty, będzie świat mody i akcesoriów sportowych.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Jednym z hitów tego sezonu będą bardzo jasne, neonowe wręcz akcenty z matowym wykończeniem. Wracają również efekty metaliczne, ale zamiast klasycznego srebra projektanci proponują różne odcienie brązu i złota (takie jak Smooth Copper).

Cztery kluczowe trendy 2015 to:

  • Living through layers – inspiracja cyfrowym światem, efektem lustrzanym i kalejdoskopowymi wzorami; zestaw, w którym królują subtelne pigmenty perłowe,
  • Big nature, small me – głębokie naturalne kolory i szorstkie, ziarniste tekstury,
  • Unseen luxury – reinterpretacja luksusu, łącząca ciepłe tony metaliczne z efektem naturalnego kamienia,
  • The currency of sharing – radosne kolory, miękkie neony, dopełnione czystymi szarościami i mlecznymi przezroczystościami.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA