a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo tworzyw sztucznychAkzoNobel i Nadzwyczajne powłoki na smartfony

AkzoNobel i Nadzwyczajne powłoki na smartfony

Jak co roku AkzoNobel opublikował swój przewodnik po trendach i kolorach w powłokach na elektronikę użytkową, elementy wyposażenia aut i inne przedmioty użytku codziennego. Sprawdź, jak będą się prezentować najmodniejsze w tym sezonie smartfony i tablety!

AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Tegoroczny przewodnik powstał w ramach 10. już edycji badania AkzoNobel. Zespół projektantów co roku poszukuje kolorów, o których najwięcej się mówi. Następnie na ich podstawie tworzy cztery kluczowe trendy, osiem palet oraz 72 efekty kolorystyczne i tekstury. Tegoroczna edycja jest o tyle niezwykła, że po raz pierwszy zespół wybrał również Kolor Roku. Został nim miedziany odcień Smooth Copper (zdj.).

Trendom 2015 przyświeca hasło Extraordinary – Nadzwyczajny. Jak tłumaczy Stephie Sijssens (zdj.), Color Design Manager oddziału Performance Coatings, chodzi o znajdowanie piękna w tym, co mamy, o dostrzeganie niezwykłości w codzienności. Powstałe w ten sposób rozwiązania estetyczne będą połączeniem elegancji z zabawą, z naciskiem na detal. Źródłem inspiracji dla projektantów, jeśli chodzi o efektowne tekstury i efekty, będzie świat mody i akcesoriów sportowych.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Jednym z hitów tego sezonu będą bardzo jasne, neonowe wręcz akcenty z matowym wykończeniem. Wracają również efekty metaliczne, ale zamiast klasycznego srebra projektanci proponują różne odcienie brązu i złota (takie jak Smooth Copper).

Cztery kluczowe trendy 2015 to:

  • Living through layers – inspiracja cyfrowym światem, efektem lustrzanym i kalejdoskopowymi wzorami; zestaw, w którym królują subtelne pigmenty perłowe,
  • Big nature, small me – głębokie naturalne kolory i szorstkie, ziarniste tekstury,
  • Unseen luxury – reinterpretacja luksusu, łącząca ciepłe tony metaliczne z efektem naturalnego kamienia,
  • The currency of sharing – radosne kolory, miękkie neony, dopełnione czystymi szarościami i mlecznymi przezroczystościami.

Źródło: AkzoNobel