a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiSztuczna inteligencja w rękach producenta chemii

Sztuczna inteligencja w rękach producenta chemii

Sztuczna inteligencja wkracza dziś we wszystkie sfery naszego życia – także do branży chemicznej. Jeden z producentów testuje obecnie chatbota, który pomoże mu lepiej szybciej, efektywniej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby klientów.

Fot. arch. Münzing

Firma Münzing specjalizująca się m.in. w produkcji dodatków do farb ogłosiła nawiązanie współpracy z niemieckim ekspertem w dziedzinie sztucznej inteligencji – Aleph Alpha. Wykorzystanie AI ma pomóc w rozwijaniu nowych produktów, a także optymalizacji tych już obecnych na rynku z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju.

Pionier rewolucji AI

W ramach implementacji modelu językowego AI stworzonego przez Aleph Alpha firmę Münzing wspiera dostawca usług IT z Dortmundu, adesso. Współpraca wszystkich podmiotów ma pomóc w pełni wykorzystać potencjał przyszłościowego narzędzia, jakim jest sztuczna inteligencja. Jak komentuje dr Michael Münzing, dyrektor zarządzający Münzing:

Nasze wspólne wysiłki mają doprowadzić do zwiększenia efektywności naszych produktów, otwarcia na nowe rynki oraz możliwości oferowania klientom zawsze najlepiej dostosowanych rozwiązań. Nawiązana współpraca pokazuje też, jak bardzo zaangażowani jesteśmy w rozwijanie innowacji oraz że pragniemy stać się pionierem rewolucji AI.

Chatbot już testowany

Współpraca, która rozpoczęła się w sierpniu 2023, zaowocowała już prototypowym narzędziem MÜNZING Intelligence Chatbot (MIC), obecnie intensywnie testowanym przez dział aplikacji technologii. Wraz z adesso Münzing zamierza dalej rozwijać chatbota AI, by móc z powodzeniem wykorzystać go w ramach swoich działaniach rozwojowo-badawczych oraz jeszcze precyzyjniej reagować na indywidualne potrzeby klientów.

Źródło: Münzing