REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Szlifowanie i malowanie z Asis i Ecco Finishing

Wśród nowych sprzętów lakierniczych i do obróbki powierzchni, jakie oferują w ostatnim czasie producenci, znalazły się m.in. nowy system do automatycznego piaskowania Asis oraz nowego typu pistolet lakierniczy Ecco Finishing. Obydwa w dużym stopniu ułatwiają proces malowania oraz przygotowania powierzchni.

szlifowanie malowanie Ecco Finishing Asis

Pistolet lakierniczy Ecco 68AS Pro-Zinc. Fot. arch. Ecco Finishing

Choć piaskowanie jest zwykle kojarzone z pracą ręczną, zwłaszcza gdy chcemy uzyskać jak najlepsze rezultaty, firma Asis proponuje precyzyjny system do szlifowania automatycznego.

Można go stosować zarówno na elementach z tworzywa sztucznego, jak i węgla czy metalu. Specjalna, opatentowana przez Asis stacja wymiany ścierniwa pozwala natomiast na w pełni zautomatyzowaną wymianę ścierniwa w czasie krótszym niż 15 sekund.

Asis Ecco Finishing szlifowanie i malowanie

System Asis do automatycznego piaskowania. Fot. arch. Asis

Po szlifowaniu czas na malowanie, tu natomiast z pewnością przyda się pistolet lakierniczy Ecco 68AS Pro-Zinc od Ecco Finishing AB. Jest on przeznaczony specjalnie dla farb na bazie pyłu cynkowego (antykorozyjnych) i obecnie już z powodzeniem stosowany jest w przemyśle stoczniowym w Stanach Zjednoczonych.

Części zwilżane pistoletu pokryte są specjalnym tworzywem sztucznym, metalowe zaś – odpowiednią powłoką. W ten sposób wyeliminowano problem zanieczyszczenia farbą. Ponadto pistolety 68 AS Pro-Zinc są bardziej trwałe, a ich produkcja nie jest droga.

Te i inne produkty obydwu firm zaprezentowane zostały w trakcie targów PaintExpo 2016.

Źródło: Asis, Ecco Finishing

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA