a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneSzlifowanie i malowanie z Asis i Ecco Finishing

Szlifowanie i malowanie z Asis i Ecco Finishing

Wśród nowych sprzętów lakierniczych i do obróbki powierzchni, jakie oferują w ostatnim czasie producenci, znalazły się m.in. nowy system do automatycznego piaskowania Asis oraz nowego typu pistolet lakierniczy Ecco Finishing. Obydwa w dużym stopniu ułatwiają proces malowania oraz przygotowania powierzchni.

szlifowanie malowanie Ecco Finishing Asis

Pistolet lakierniczy Ecco 68AS Pro-Zinc. Fot. arch. Ecco Finishing

Choć piaskowanie jest zwykle kojarzone z pracą ręczną, zwłaszcza gdy chcemy uzyskać jak najlepsze rezultaty, firma Asis proponuje precyzyjny system do szlifowania automatycznego.

Można go stosować zarówno na elementach z tworzywa sztucznego, jak i węgla czy metalu. Specjalna, opatentowana przez Asis stacja wymiany ścierniwa pozwala natomiast na w pełni zautomatyzowaną wymianę ścierniwa w czasie krótszym niż 15 sekund.

Asis Ecco Finishing szlifowanie i malowanie

System Asis do automatycznego piaskowania. Fot. arch. Asis

Po szlifowaniu czas na malowanie, tu natomiast z pewnością przyda się pistolet lakierniczy Ecco 68AS Pro-Zinc od Ecco Finishing AB. Jest on przeznaczony specjalnie dla farb na bazie pyłu cynkowego (antykorozyjnych) i obecnie już z powodzeniem stosowany jest w przemyśle stoczniowym w Stanach Zjednoczonych.

Części zwilżane pistoletu pokryte są specjalnym tworzywem sztucznym, metalowe zaś – odpowiednią powłoką. W ten sposób wyeliminowano problem zanieczyszczenia farbą. Ponadto pistolety 68 AS Pro-Zinc są bardziej trwałe, a ich produkcja nie jest droga.

Te i inne produkty obydwu firm zaprezentowane zostały w trakcie targów PaintExpo 2016.

Źródło: Asis, Ecco Finishing