a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSystem BASF Coatings z nagrodą iF Desing Award

System BASF Coatings z nagrodą iF Desing Award

Firma BASF Coatings otrzymała międzynarodową nagrodę iF Desing Award za swój samochodowy system lakierniczy z pasywną kontrolą temperatury. Nagrodę wręczono podczas gali w Monachium.

BASF Coatings iF Design Award

Fot. arch. BASF

Dzięki specjalnej formule nowy system BASF z kontrolą temperatury nie tylko zapewnia ochronę i tworzy wysokiej jakości wykończenie, ale także gwarantuje dodatkowy komfort i efektywność. W jego skład wchodzi m.in. farba bazowa, która jest transparentna dla promieniowania NIR (bliska podczerwień), oraz odbijający promienie NIR napełniacz. Takie połączenie pozwala zredukować temperaturę na powierzchni pojazdu w gorące dni nawet o 20°C, co wpływa także na temperaturę wewnątrz samochodu i pozwala ograniczyć koszty klimatyzacji.

Komisja nagrody iF Design Award doceniła nowy system jako rozwiązanie łączące funkcjonalność z nowoczesnym designem. Jak wyjaśnia Mark Gutjahr, szef działu Automotive Color Design EMEA w BASF, kolory i efekty specjalne pozwalają podkreślić kształt samochodu i nadać mu unikatowy charakter. System z pasywną kontrolą temperatury dostępny jest w szerokiej gamie odcieni, zarówno jasnych, jak i ciemnych – przy zachowaniu wciąż tej samej wysokiej jakości.

Źródło: BASF