REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Studenci pilnie poszukiwani!

Studenci ostatnich lat i absolwenci poszukujący pracy na ogół skupiają się na dużych, znanych wszystkim firmach. Dużo trudniej jest znaleźć ręce do pracy firmom o silnej pozycji finansowej, ale mniej rozpoznawanym na forum międzynarodowym, takim jak hubergroup. Grupa postawiła więc na budowanie kontaktów na uczelniach.

studenci praca branża farb

Fot. jarmoluk / pixabay.com

Gdy w hubergroup pojawiło się zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, zarząd postanowił nie ograniczać do zwykłych ogłoszeń o pracę. Rozpoczął poszukiwania wśród studentów ostatnich lat, przekonując ich, że w hubergroup mają szansę na karierę.

Nawiązać kontakt

Studentów jest dziś oczywiście wielu, ale duża ich część planuje karierę w innych sektorach przemysłu, zatrudnia się w ośrodkach badawczych, pracuje w instytucjach publicznych, kontynuuje studia, decyduje się na samozatrudnienie lub emigruje. Ważne jest więc, aby odpowiednio wcześnie nawiązać z nimi kontakt.

Obecnie w ośrodkach hubergroup w Niemczech zatrudnionych jest w sumie ponad 1000 osób. W całej Europie grupa, która rozrosła się już do 40 firm, zatrudnia 1700 ludzi. Wielu spośród pracowników jest związanych z grupą już od kilku dekad. I choć specjalizuje się ona w tuszach drukarskich, mają one tak wiele zastosowań, że skorzystać mogą studenci z wielu różnych kierunków. Nie tylko chemii i inżynierii materiałowej, ale również choćby technologii i projektowania druku czy technologii mediów.

Wszyscy wygrywają

W jaki sposób hubergroup dociera do studentów? Przede wszystkim przez sponsorów, czyli wybranych pracowników, którzy nawiązują kontakt z uczelniami, które sami kończyli. Są oni pierwszym punktem kontaktowym na linii firma – studenci i prowadzący. Grupa korzysta na tym, prezentując swoje produkty i procesy w ramach zajęć oraz kształtując swój wizerunek atrakcyjnego pracodawcy, studenci natomiast dowiadują się na starcie, jak wygląda branża przemysłowa, jakie obszary badawcze są szczególnie ważne, a także jakie są możliwości stypendiów. Tak przygotowanym studentom łatwiej jest również później na rozmowie rekrutacyjnej.

Oczywiście nie jest to sposób, który przynosi efekty natychmiast. Potrzeba sporo cierpliwości i taktownego działania, tworzenie kontaktów i budowanie sieci wymaga bowiem czasu. Ostatecznie jednak – wszyscy wygrywają.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA