a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowe30-tysięczny spektrofotometr Axalta sprzedany!

30-tysięczny spektrofotometr Axalta sprzedany!

Axalta Coating Systems świętuje historyczne wydarzenie – sprzedaż 30-tysięcznej sztuki swojego cyfrowego spektrofotometru. Sukces świętowano w trakcie ceremonii w europejskiej centrali Axalta w Kolonii w Niemczech.

spektrofotometr

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Cyfrowy spektrofotometr to bardzo praktyczne urządzenie, które podczas naprawy uszkodzeń karoserii pozwala dokładnie dopasować odcień lakieru. Jak wiadomo, źle dopasowany kolor to dodatkowy koszt poprawek, a precyzyjne urządzenie pozwala tych nieprzyjemności uniknąć.

Pomiaru dokonuje się na karoserii w pobliżu miejsca uszkodzenia. Następnie przyrząd podłącza się do komputera. Resztę robi za nas specjalistyczne oprogramowanie – dobiera ono taką formułę, która pozwoli uzyskać pożądany kolor. Nowej generacji spektrofotometry pozwalają dopasować nie tylko odcień, ale i efekty specjalne, dzięki czemu uszkodzone wcześniej miejsce jest praktycznie niezauważalne.

Urządzenie wprowadzone zostało do sprzedaży w październiku 2004. W ciągu prawie dziesięciu lat udało się sprzedać 30 tysięcy jego sztuk – historyczny egzemplarz sprzedano 10 kwietnia 2014. To dowód, że klienci cenią sobie tę nowoczesną technologię i chętnie stosują ją w swoich warsztatach.

Spektrofotometry sprzedawane są przez Cromax, Spies Hecker i Standox pod markami ChromaVision, ChromaVision Pro Cromax, Genius II, Genius iQ Standox oraz ColorDialog i ColorDialog Delta-Scan Spies Hecker, a w USA, Ameryce Łacińskiej i Azji również pod nazwą Acquire RX i Acquire Plus EFX.

Źródło: Axalta Coating Systems