REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Spektrochem – badania terenowe powłok w Arizonie

W ofercie Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Farb, Klejów i Polimerów SPEKTROCHEM pojawiły się badania odporności powłok malarskich i wypraw tynkarskich w pustynnym klimacie Arizony.

Spektrochem

Fot. Wing Chi Poon / Wikimedia Commons

Klimat Arizony charakteryzuje się bardzo wysoką irradiancją słoneczną (około 8000 MJ/m² rocznie), wysoką temperaturą powietrza (około 40°C), niewielkimi opadami deszczu (około 180 mm/m² rocznie) i niską wilgotnością względną powietrza (około 35%), dlatego procesy starzeniowe postępują tam dużo szybciej. Na zmiany starzeniowe, jakie w tamtejszych warunkach zachodzą w ciągu roku, w naszej strefie klimatycznej musielibyśmy czekać aż pięć lat.

Stacja badawcza Spektrochemu w Arizonie wyposażona jest w trzy rodzaje ekspozytorów: standardowe o regulowanym kącie nachylenia względem Słońca, podążające za ruchem Słońca oraz z przeszkleniem nad powłokami (symulacja wnętrz pomieszczeń). Podczas ekspozycji okresowo wykonywane są pomiary zmian barwy i zniszczeń powłok, a po zakończeniu badań udostępniania jest dokumentacja zdjęciowa oraz – na życzenie klienta – poddane badaniu powłoki.

Fot. arch. Spektrochem

Spektrochem zaprasza do skorzystania z tej oferty producentów past pigmentowych, dyspersji polimerowych i innych surowców oraz farb i tynków szczególnie narażonych na działanie słońca – produktów do malowania elewacji i dachów czy lakierów i emalii do drewna. Więcej informacji na temat badania znaleźć można na stronie Spektrochemu.

Źródło: Spektrochem

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA