REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Spektrochem bada polimer kryjący

Specjaliści z instytutu Spektrochem postanowili sprawdzić, czy dostępny na rynku polimer kryjący rzeczywiście poprawia krycie powłoki malarskiej. Prócz krycia zbadano także białość powłoki i jej zażółcenia oraz odporność na szorowanie na mokro.

Spektrochem bada polimer kryjący

fot. gesinek (rgbstock.com)

Badania przeprowadzono na farbach dyspersyjnych przygotowanych w laboratorium Spektrochemu. Do badań przygotowano farby o SOP 65%. Farby przygotowywano w dwóch seriach, na dyspersji kopolimeru octan winylu z akrylanem butylu oraz na dyspersji kopolimeru styren z akrylanem butylu.

Farby wyjściowe zostały przygotowane z bielą tytanową R-001 w ilości 10% w SOP-ie farby. Kolejne próbki przygotowywano ze zmniejszoną ilością bieli tytanowej i podstawioną w jej miejsce dyspersją polimeru kryjącego. Podstawienie to wynosiło 10, 20 i 30%.

Wyniki badań przedstawione zostaną na V Seminarium Spektrochemu, które odbędzie się w listopadzie bieżącego roku.

Źródło: Spektrochem

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA