a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiSmak włoskiego wina – Kolor Roku 2015 Pantone

Smak włoskiego wina – Kolor Roku 2015 Pantone

Znamy już Kolor Roku 2015 Pantone! Jest nim ciepły i ziemisty, a zarazem charyzmatyczny odcień przywodzący na myśl deserowe wino – Marsala.

Kolor Roku 2015 Pantone

Fot. arch. Pantone

Po elektryzującym fiolecie Radiant Orchid – Kolorze Roku 2014, który pobudzał wyobraźnię i zachęcał do eksperymentów – przyszedł czas na odcień uspokajający, wzmagający nasze poczucie pewności siebie i stabilności. To właśnie Marsala.

Kolor Sycylii

Fot. arch. Pantone

Swoją nazwę odcień ten wziął od wzmocnionego wina Marsala pochodzącego z Sycylii. Podobnie jak ono, Kolor Roku 2015 przywodzi na myśl luksus, bogactwo i dobry smak, ale wpadająca w brąz czerwień ma również naturalny, ziemisty charakter. W ten sposób Marsala łączy ze sobą na pozór sprzeczne żywioły – to odcień ciepły, ale zarazem bardzo stylowy, co otwiera mu drogę do świata mody, kosmetyki, a także dekoracji i wystroju wnętrz.

Do salonu, sypialni, jadalni

Przemawia zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Jest porywający, bogaty, ale zarazem stonowany, dzięki czemu nadaje wnętrzom ciepły i harmonijny wygląd. Jako kolor akcentowy na meblach i akcesoriach dodaje elegancji. Matowe wykończenie podkreśla jego naturalny charakter, a jeśli zależy nam na zaakcentowaniu jego miękkości i ciepła, sprawdzi się doskonale na poduszkach lub tapicerkach mebli.

Fot. arch. Pantone

Ponieważ kojarzy się z dobrobytem i nasyceniem, dobrze prezentuje się także w jadalni i kuchni. Można na przykład pociągnąć blat stolika farbą w tym kolorze, zafundować sobie drobny sprzęt kuchenny w odcieniu Marsala albo pomalować na ten kolor jedną ze ścian. Bardzo efektownie wygląda w połączeniu z kwiatowymi ornamentami na zastawach, ozdobnych poduszkach czy kapach.

Jak wybierano Kolor Roku 2015?

Wybór Koloru Roku nie jest łatwym zadaniem – specjaliści Pantone musieli w tym celu dokładnie przeanalizować, co dzieje się w świecie mody i rozrywki, jaka kolorystyka dominuje w najnowszych filmach, które kolory królują w sztuce, dokąd ludzie najchętniej podróżują, jaka jest sytuacja socjoekonomiczna na świecie… Wpływ na nasze preferencje mogą mieć też nowoczesne technologie, dostępność nowych tekstur i efektów, które oddziałują na kolor, a nawet nadchodzące wydarzenia sportowe przyciągające uwagę ludzi na całym świecie. Na szczęście eksperci Pantone poradzili sobie z tym ogromem danych i postawili na ten jeden, jedyny – łączący sprzeczne żywioły odcień Marsala.

Na stronie Pantone można znaleźć kilka zestawów kolorystycznych, w które doskonale wpisuje się Kolor Roku 2015. Mogą posłużyć jako gotowe palety dla salonu czy jadalni. Zachęcamy do ich wykorzystania!

Fot. arch. Pantone

Źródło: Pantone