REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Sigma Nexeon – wolne od miedzi farby przeciwporostowe PPG

Choć miedź świetnie sprawdza się w roli środka biobójczego, nie jest przyjazna środowisku i coraz częściej mówi się o jej wycofaniu ze składu farb. Nie czekając na oficjalne regulacje PPG postanowił już teraz zaproponować swoim klientom linię wolnych od miedzi farb przeciwporostowych – Sigma Nexeon.

Sigma Nexeon

Fot. arch. PPG Marine

Nowej generacji farby PPG opierają się na spoiwie cynkowo-akrylanowym. Dzięki temu że nie zawierają miedzi tworzą bardzo gładką i równą powłokę, co zmniejsza wydatki na paliwo. Kolejna korzyść to względy estetyczne – brak miedzi to też brak efektu bielenia powłoki.

Zachowuje ona więc pierwotny kolor, świetnie się prezentuje i skutecznie chroni przed przyczepianiem się do kadłuba statku skorupiaków i alg. Jej jakość potwierdzają badania przeprowadzone między innymi przez uczelnie w Korei i Japonii.

Pierwsze duże zastosowanie farb Sigma Nexeon to pokrycie czterech nowo wybudowanych statków wiertniczych należących do brazylijskiej firmy Odebrecht. Ponieważ powłoki sprawdziły się świetnie, Odebrecht chętnie wystawił certyfikat zaświadczający o ich bezpieczeństwie i efektywności.

Więcej na temat farb PPG dla przemysłu morskiego na stronie koncernu.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA