a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSigma Nexeon – wolne od miedzi farby przeciwporostowe PPG

Sigma Nexeon – wolne od miedzi farby przeciwporostowe PPG

Choć miedź świetnie sprawdza się w roli środka biobójczego, nie jest przyjazna środowisku i coraz częściej mówi się o jej wycofaniu ze składu farb. Nie czekając na oficjalne regulacje PPG postanowił już teraz zaproponować swoim klientom linię wolnych od miedzi farb przeciwporostowych – Sigma Nexeon.

Sigma Nexeon

Fot. arch. PPG Marine

Nowej generacji farby PPG opierają się na spoiwie cynkowo-akrylanowym. Dzięki temu że nie zawierają miedzi tworzą bardzo gładką i równą powłokę, co zmniejsza wydatki na paliwo. Kolejna korzyść to względy estetyczne – brak miedzi to też brak efektu bielenia powłoki.

Zachowuje ona więc pierwotny kolor, świetnie się prezentuje i skutecznie chroni przed przyczepianiem się do kadłuba statku skorupiaków i alg. Jej jakość potwierdzają badania przeprowadzone między innymi przez uczelnie w Korei i Japonii.

Pierwsze duże zastosowanie farb Sigma Nexeon to pokrycie czterech nowo wybudowanych statków wiertniczych należących do brazylijskiej firmy Odebrecht. Ponieważ powłoki sprawdziły się świetnie, Odebrecht chętnie wystawił certyfikat zaświadczający o ich bezpieczeństwie i efektywności.

Więcej na temat farb PPG dla przemysłu morskiego na stronie koncernu.

Źródło: PPG