a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiSherwin-Williams już największym producentem farb

Sherwin-Williams już największym producentem farb

Hasło reklamowe Sherwin-Williams „Cover the Earth” nabrało nowego znaczenia. Firma zakończyła transakcję przejęcia koncernu Valspar i tym samym – z przychodami na poziomie ok. 15 mld $ – awansowała na pierwsze miejsce rankingu największych producentów farb na świecie.

Sherwin-Williams Valspar

Fot. Telstar Logistics / Foter.com / CC BY-NC

Przejęcie ogłoszono w marcu tego roku. Prezes Sherwin-Williams, John G. Morikis, przywitał nowych współpracowników z Valspar. Ich doświadczenie i wiedza pomogą w dalszym rozwoju firmy, tym razem już jako światowego lidera produkcji farb.

Siedziba koncernu mieścić się będzie w Cleveland. Podmioty, które obecnie połączono w jedną firmę, zarobiły w sumie w ubiegłym roku 15,8 mld $ i zatrudniają 60 000 osób na całym świecie. Wspólnie posiadają świetną pozycję na rynku farb architektonicznych w Ameryce Północnej, Południowej, Chinach, Australii i Wielkiej Brytanii. Jeśli zaś chodzi o produkty przemysłowe – firma będzie liderem w sektorze powłok opakowaniowych, typu coil coating, powłok do ogólnych zastosowań przemysłowych oraz przemysłowych farb do drewna.

Źródło: pcimag.com

Dowiedz się więcej o firmie