a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneSherwin-Williams buduje nową siedzibę w Cleveland

Sherwin-Williams buduje nową siedzibę w Cleveland

Sherwin-Williams ogłosił plany wybudowania swojej nowej światowej siedziby w Cleveland. Zamierza również wznieść nowe centrum badawczo-rozwojowe na przedmieściach Brecksville.

Sherwin-Williams Cleveland siedziba

Fot. Erik Drost / CC BY / Wikimedia Commons

Wstępnie Sherwin-Williams zamierza przeznaczyć co najmniej 600 mln $ na budowę obu obiektów. Nowa siedziba o powierzchni ponad 90 000 m² będzie się mieścić w samym Cleveland, natomiast centrum badawcze o powierzchni ok. 45 000 m² – w pobliskim Brecksville.

Razem oba ośrodki mają zatrudniać ponad 3500 pracowników, przy czym firma zakłada powiększenie zespołu w przyszłości – zarząd zapowiada, że w najbliższych latach stworzy jeszcze 400 dodatkowych etatów, co oznacza wzrost obecnej siły roboczej Sherwin-Williams aż o 11%.

90-letni budynek już nie spełnia potrzeb

Miejsce siedziby się nie zmienia – serce działalności Sherwin-Williams mieści się w Cleveland od ponad 150 lat. Jak komentuje dyrektor generalny Sherwin-Williams, John G. Morikis:

Chcemy nadal inwestować w Cleveland oraz północno-wschodnim Ohio, ponieważ w ciągu ostatnich 154 lat staliśmy się jednym z najważniejszych pracodawców oraz sprawców rozwoju gospodarczego w tym regionie. Chcąc nadal zapewnić klientom jak najlepszą obsługę oraz przyciągać talenty, pragniemy stworzyć środowisko pracy, które pobudza kreatywność, chęć do współpracy i tworzenia innowacji.

Dyrektor dodał, że obecnie siedziba Sherwin-Williams mieści się w 90-letnim budynku, który świetnie służył firmie przez wszystkie te lata, obecnie jednak nie spełnia już jej potrzeb.

Sherwin-Williams Cleveland siedziba

Dotychczasowa siedziba Sherwin-Williams już nie spełniała potrzeb firmy.
Fot. Tallonator / English Wikipedia / Wikimedia Commons

Cleveland i Brecksville cieszą się z inwestycji

Nowe inwestycje Sherwin-Williams to oczywiście świetna wiadomość dla lokalnych władz. Burmistrz Cleveland, Frank G. Jackson, komentuje:

Sherwin-Williams jest częścią naszej lokalnej społeczności od 154 lat. Nowa siedziba firmy w Cleveland to początek nowego rozdziału również w historii naszego miasta. W Cleveland mieszczą się dwa największe obszary biznesowe w Ohio, mamy do dyspozycji światowej klasy opiekę zdrowotną oraz dostęp do sztuki i rozrywki. Doskonała jakość życia, z której słynie nasze miasto, przyciąga młodych zdolnych ludzi, podobnie jak 25 uczelni znajdujących się w pobliżu. Sherwin-Williams zdaje sobie sprawę z tych atutów Cleveland.

Również władze Brecksville wierzą, że nowy obiekt Sherwin-Williams nie tylko stworzy miejsca pracy, ale również skłoni innych graczy do inwestowania w najbliższej okolicy.

Źródło: Sherwin-Williams