REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

SANTINT – proste barwienie, niezawodne mieszanie

Na rynku mamy dziś szeroki wybór profesjonalnych maszyn do barwienia i mieszania farb. Przygotowując kilkanaście czy kilkadziesiąt kolorów dziennie warto zwrócić uwagę na niezawodność i jakość wykorzystywanych dozowników.

Santint

Fot. arch. Santint

Dozownik pigmentu, na którym możesz polegać

Dozownik pigmentu jest urządzeniem znajdującym się w każdym punkcie sprzedaży farb, a jakość jego pracy przekłada się bezpośrednio na zadowolenie nie tylko klienta, ale także pracowników zajmujących się na co dzień jego obsługą. Zasychające na dyszach pigmenty, nieszczelne zawory powodujące kapanie farby na urządzenie lub podłogę czy zawieszające się oprogramowanie zdecydowanie utrudniają pracę.

W dzisiejszych czasach, gdy kontrola kosztów odgrywa bardzo ważną rolę w działalności każdej organizacji, podstawowe znaczenie ma wybór odpowiedniego partnera maszyn do barwienia. Bezpośrednie koszty obsługi to tylko wierzchołek góry lodowej, którą stanowią wszystkie wydatki, na jakie każdy producent może być narażony przy użytkowaniu danej maszyny. Dochodzą jeszcze koszty związane z niedostępnością maszyn z powodu awarii, zwiększonym zużyciem barwników, niewłaściwym dozowaniem, a w następstwie – również i z reklamacjami, zaś w niektórych przypadkach również z refundacją kosztów farby lub innymi kosztami dodatkowymi.

Santint

Dozownik pigmentu A2. Fot. arch. Santint

Mając na uwadze powyższe, firma Santint projektuje swoje produkty, koncentrując się na niezawodności, powtarzalności i dokładności barwienia. Pompa w automatycznych maszynach typu Hummingbird z minimalnym dozowaniem 0,015 ml i szybkością przepływu 0,9 litra / min to mocna odpowiedź na potrzeby producentów farb.

Konserwacja dozownika ograniczona do minimum!

Konserwacja automatycznego dozownika A2 nie sprawia kłopotów. System 100% recyrkulacji w pompach sprawia, że barwniki przepływają do samego końca dyszy dozującej, dzięki czemu uzyskujemy idealne dozowanie środka barwiącego nawet przy bardzo małych dawkach.

Dzięki hermetycznemu uszczelnieniu dyszy nie trzeba czyścić jej z pozostałości barwników. Nawet przy użyciu wolnych od rozpuszczalników środków barwiących nie zaobserwujemy żadnego efektu suszenia dyszy przez ponad 3 tygodnie.

Zapomnij o kalibracji dozownika pigmentów

Kalibracja wymagana jest tylko raz, na początku użytkowania urządzenia. Dane kalibracji można w prosty sposób skopiować na inną (tego samego typu) maszynę.

 

Dolewaj pigmenty rzadziej i uzyskuj doskonałe odzwierciedlenia kolorów

Konstrukcja automatycznego dozownika A2 jest przystosowana dla pojemności kanistrów od 1,8 do 6 litrów. Ich pojemność i ustawienie można określić przy zamawianiu maszyny. Dzięki odpowiednio dobranej wielkości kanistrów pracownicy rzadziej uzupełniają pigmenty, co dodatkowo oszczędza ich czas.

Warto zwrócić także uwagę na minimalny shot (wyrzut z dyszy), który w automatycznym dozowniku pigmentu A2 Hummingbird wynosi zaledwie 0,015 ml. Gwarantuje to dokładność odwzorowania kolorów zarówno przy produkcji próbników (puszek o pojemności ok. 0,5 l), jak i najjaśniejszych kolorów (gdzie ilość pigmentu jest bardzo mała).

Santint

Podwójna pompa i dysza – idealne rozwiązanie do barwienia próbek farb. Fot. arch. Santint

Przyspiesz obsługę klienta

Automatyczny dozownik pigmentu A2 usprawnia cały proces barwienia farby, od wyboru formuły aż po użytkowanie i konserwację. Dozownik może być połączony z wieloma urządzeniami zewnętrznymi software. Przy uruchamianiu i kalibracji maszyny klient może liczyć na wsparcie polskich inżynierów technicznych, którzy oczywiście przyjadą na miejsce instalacji.

Mieszalnik żyroskopowy, czyli odpowiednio dobrany partner dla dozownika

Od mieszalnika żyroskopowego oczekujemy przede wszystkim skuteczności, dobrego zabezpieczenia opakowania w trakcie mieszania oraz wygodnej obsługi. Mieszalniki marki Santint spełniają wszystkie te wymogi. Gwarantują automatyczny docisk opakowań, co zmniejsza ryzyko wycieku, oraz automatyczny dobór prędkości obrotów, abyśmy mogli uzyskać optymalne wymieszanie produktu. Do wyboru mamy czas mieszania od 30 do 900 sekund.

System otwierania i zamykania drzwi jest wyjątkowo przyjazny dla użytkownika. Operator może otworzyć drzwi bez schylania się, co jest bardzo wygodne, zwłaszcza w przypadku mieszalników zainstalowanych w marketach DIY.

Konstrukcja urządzenia jest bardzo trwała, dzięki czemu pozostaje niezawodne na długo, a wszystkie elementy wrażliwe na zanieczyszczenia (takie jak prowadnica, łożyska, przeniesienie napędu) posiadają specjalną obudowę, co zapobiega usterkom i ułatwia konserwację. Wszystko to sprawia, że mieszalniki żyroskopowe Santint to jedne z najczęściej wybieranych na rynku mixerów.

Santint

O marce Santint

Santint (Poland) Sp. z o.o. to niezależna filia firmy Sanhua Technology & Industry Co., powstała w roku 2009 dla obsługi rynku europejskiego. Zajmujemy się produkcją i dystrybucją maszyn do mieszania farb, tynków i lakierów. Posiadamy obecnie dwie linie produkcyjne: automatyczne i manualne maszyny do farb i lakierów dekoracyjnych (dozownik, wstrząsarka i mieszalnik żyroskopowy) oraz automatyczne odświeżacze do farb i lakierów przemysłowych.

Z założenia kładziemy nacisk na innowacje, dlatego od początku działania zarejestrowaliśmy już 85 patentów, m.in.

  • technologia 100% recyrkulacji (zapobiegająca zasychaniu dysz),
  • P6 Piston Pump (pompy tłokowe gwarantujące wysoką prędkość dozowania),
  • Mix Clamping Technology (zabezpieczająca produkt przed uszkodzeniami)
  • Box Tinting (oprogramowanie do dozowania).

Szczególnym zainteresowaniem klientów cieszy się stworzone przez naszych ekspertów oprogramowanie Color Expert do obsługi automatycznych dozowników.

Dzięki wysokiej jakości oraz intuicyjnej obsłudze naszych urządzeń są one coraz bardziej popularne na całym świecie. Pod względem sprzedaży mamy pozycję lidera na rynku chińskim, w Azji Południowej, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Australii, natomiast nasze udziały w Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji Wschodniej systematycznie rosną.

Aby poznać więcej szczegółów dotyczących zarówno maszyn, jak i naszej działalności, zapraszamy do odwiedzenia strony www.santint-europe.com. Zapraszamy również do kontaktu, w celu przetestowania nowych maszyn!

Albert Nowakowski
+48 660 279 638
albert@santintpoland.com

Elżbieta Aleksandrowicz
+48 508 133 569
elzbieta@santintpoland.com

Santint (Poland) Sp. z o.o.
ul. Postępu 19 magazyn 5
02-676 Warszawa

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 3
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA