a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSamochodowy Kolor Roku 2018 Axalty

Samochodowy Kolor Roku 2018 Axalty

Axalta ogłosiła swój samochodowy Kolor Roku 2018. Zgodnie z silnym trendem w branży motoryzacyjnej, koncern postawił na biel – w perłowym wydaniu StarLite!

Samochodowy Kolor Roku 2018 Axalta Coating Systems StarLite

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Ten jasny, odbijający odcień pochodzi z linii ChromaDyne. Dodatek płatków perłowych zapewnia mu piękny efekt perłowy, dzięki czemu pokryty lakierem w tym kolorze pojazd prezentuje się elegancko i luksusowo. Odcień jest odpowiedni zarówno dla dużych, jak i mniejszych aut.

Jak przekonuje Nancy Lockhart, globalna managerka Axalty ds. marketingu koloru, kolor ten został wybrany także z myślą o nowoczesnych samochodach bez kierowcy, ponieważ jasne kolory jak StarLite są łatwiej wykrywalne przez systemy LIDAR (Light Detection and Ranging). A dodatkowo, jak wiadomo, zapobiegają nagrzewaniu się pojazdu.

Eksperci wzięli jednak pod uwagę również globalne trendy. Biel nie przestaje być popularna w branży motoryzacyjnej. Zgodnie z najnowszym raportem kolorystycznym Axalty (więcej na jego temat już wkrótce na naszych stronach!) prawie 40% osób kupujących samochody wybrało w roku 2017 biel. To już siódmy rok z rzędu, w którym biały kolor triumfuje w raporcie.

Źródło: Axalta Coating Systems