REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Rynek lakierów do drewna – pięć faktów

Drewno to chętnie wykorzystywany materiał, ponieważ jednak jest pochodzenia naturalnego, wymaga zabezpieczenia odpowiednimi lakierami. Dlatego też farby i lakiery do drewna to spory, prężnie się rozwijający rynek. Oto pięć faktów na jego temat.

rynek lakierów do drewna lakiery do drewna

Fot. blickpixel / pixabay.com

Zabezpieczanie drewna jest szczególnym wyzwaniem, ponieważ jest ono podłożem naturalnym, co oznacza, że nie ma dwóch takich samych kawałków drewna. Jest to jednak również materiał bardzo popularny, ponieważ piękny i przyjazny środowisku. Wzięciem cieszy się także w budownictwie, zwłaszcza w niektórych częściach świata, takich jak Skandynawia czy Niemcy. Jego popularność napędza z kolei rynek lakierów do drewna. Oto ów rynek w pigułce:

Fakt 1. Na całym świecie co roku wydaje się na lakiery do drewna ponad 8 mld €, co odpowiada 9% światowego rynku farb. Światowa produkcja lakierów do drewna wynosi ok. 1,25 mln ton, czyli 7% produkcji farb i lakierów na świecie.

Fakt 2. Jak w większości sektorów, najważniejszym rynkiem zbytu jest Azja i Pacyfik. To przede wszystkim zasługa Chin, gdzie sprzedaje się 60% wyprodukowanych na świecie lakierów do drewna. Na drugim miejscu znajduje się EMEA, na trzecim zaś Ameryki.

Fakt 3. Najważniejsze technologie. Wydawałoby się, że do naturalnego materiału jakim jest drewno pasują lakiery przyjazne środowisku. Okazuje się jednak, że w tej branży produkty rozpuszczalnikowe wciąż dominują. Często promowane technologie, takie jak farby proszkowe czy sieciowanie radiacyjne, stanowią nadal niewielki ułamek.

Fakt 4. Branża budowlana. Drewno pozostaje również ważnym materiałem budowlanym. 40% lakierów do drewna stosowanych w tym obszarze to produkty do zastosowania zewnętrznego.

Fakt 5. Największe zapotrzebowanie. Największy popyt na lakiery do drewna spośród wszystkich sektorów deklaruje branża meblarska.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA