a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneRynek farb do roku 2021 – raport BCC Research

Rynek farb do roku 2021 – raport BCC Research

Jak wynika z najnowszego raportu BCC Research, nowe regulacje prawne mocno zmuszają obecnie branżę farbiarską, aby poszła w stronę innowacji. Wygląda więc na to, że za kilka lat może ona wyglądać już zupełnie inaczej niż dziś.

rynek farb do 2021 raport BCC Research

Fot. UnitedSoybeanBoard / Foter.com / CC BY 2.0

Najważniejsze informacje finansowe z raportu BCC Research są następujące:

  • światowy rynek farb obecnie jest wart 132,2 mld $; według prognoz w roku 2021 będzie już wart 164,1 mld $, a więc będzie rósł w tempie 4,4% rocznie,
  • sektor farb wodorozcieńczalnych w roku obecnym ma wartość 37,2 mld $; do roku 2021 zgodnie z prognozami zwiększy swoją wartość do 48,7 mld $, będzie więc rósł w tempie 5,5%,
  • sektor farb proszkowych jest dziś wart 32,7 mld $, natomiast w roku 2021, jak przewidują analitycy, będzie już wart 46,8 mld $; prognozowany wzrost CAGR wynosi więc 7,5%.

Produkcja farb przenosi się z rozwiniętych regionów (Europa, USA) do krajów rozwijających się (Chiny, Indie). Zapotrzebowanie jest jednak wszędzie wysokie. Do tego w regionach rozwijających się bardzo potrzebne są farby przemysłowe.

Kierunek rozwoju rynku wyznaczają przede wszystkim klienci oraz regulacje prawne. Ci pierwsi mają coraz większe wymagania, szukają produktów łatwych w aplikacji, wydajnych, funkcjonalnych, przyjaznych środowisku, a do tego, najlepiej, niedrogich. Producenci robią co mogą, aby sprostać tym wyzwaniom.

Z drugiej strony pojawiają się wciąż nowe rozporządzenia ograniczające wykorzystanie niektórych substancji. I tak – produkty rozpuszczalnikowe są wciąż stosowane w krajach rozwijających się, ponieważ są niedrogie, ale Ameryka i Europa konsekwentnie już odchodzą od ich stosowania. Poszukują za to opłacalnych alternatyw, takich jak produkty o wysokiej zawartości części stałych czy farby sieciowane radiacyjnie. Oblicze europejskiej i amerykańskiej branży farb bardzo dynamicznie więc się zmienia i za kilka lat z pewnością będzie już wyglądać zaupełnie inaczej.

Raport BCC Research opublikowany został pod tytułem Global Markets and Advanced Technologies for Paints and Coatings (CHM049E).

Źródło: pcimag.com