REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Rynek farb do roku 2021 – raport BCC Research

Jak wynika z najnowszego raportu BCC Research, nowe regulacje prawne mocno zmuszają obecnie branżę farbiarską, aby poszła w stronę innowacji. Wygląda więc na to, że za kilka lat może ona wyglądać już zupełnie inaczej niż dziś.

rynek farb do 2021 raport BCC Research

Fot. UnitedSoybeanBoard / Foter.com / CC BY 2.0

Najważniejsze informacje finansowe z raportu BCC Research są następujące:

  • światowy rynek farb obecnie jest wart 132,2 mld $; według prognoz w roku 2021 będzie już wart 164,1 mld $, a więc będzie rósł w tempie 4,4% rocznie,
  • sektor farb wodorozcieńczalnych w roku obecnym ma wartość 37,2 mld $; do roku 2021 zgodnie z prognozami zwiększy swoją wartość do 48,7 mld $, będzie więc rósł w tempie 5,5%,
  • sektor farb proszkowych jest dziś wart 32,7 mld $, natomiast w roku 2021, jak przewidują analitycy, będzie już wart 46,8 mld $; prognozowany wzrost CAGR wynosi więc 7,5%.

Produkcja farb przenosi się z rozwiniętych regionów (Europa, USA) do krajów rozwijających się (Chiny, Indie). Zapotrzebowanie jest jednak wszędzie wysokie. Do tego w regionach rozwijających się bardzo potrzebne są farby przemysłowe.

Kierunek rozwoju rynku wyznaczają przede wszystkim klienci oraz regulacje prawne. Ci pierwsi mają coraz większe wymagania, szukają produktów łatwych w aplikacji, wydajnych, funkcjonalnych, przyjaznych środowisku, a do tego, najlepiej, niedrogich. Producenci robią co mogą, aby sprostać tym wyzwaniom.

Z drugiej strony pojawiają się wciąż nowe rozporządzenia ograniczające wykorzystanie niektórych substancji. I tak – produkty rozpuszczalnikowe są wciąż stosowane w krajach rozwijających się, ponieważ są niedrogie, ale Ameryka i Europa konsekwentnie już odchodzą od ich stosowania. Poszukują za to opłacalnych alternatyw, takich jak produkty o wysokiej zawartości części stałych czy farby sieciowane radiacyjnie. Oblicze europejskiej i amerykańskiej branży farb bardzo dynamicznie więc się zmienia i za kilka lat z pewnością będzie już wyglądać zaupełnie inaczej.

Raport BCC Research opublikowany został pod tytułem Global Markets and Advanced Technologies for Paints and Coatings (CHM049E).

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA