a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneRuud Joosten dyrektorem Akzo Nobel Decorative Paints

Ruud Joosten dyrektorem Akzo Nobel Decorative Paints

Zarząd koncernu AkzoNobel wyznaczył nowego dyrektora działu Decorative Paints. Jest nim Ruud Joosten, który zastąpi odchodzącego na emeryturę Texa Gunninga. Decyzja wejdzie w życie 26 kwietnia bieżącego roku.

Ruud Joosten (fot. arch. Akzo Nobel)

Ruud Joosten jest obecnie dyrektorem zarządzającym działu Pulp and Performance Chemicals należącego do segmentu Specialty Chemicals. Zarząd ma nadzieję, że jego bogate doświadczenie w branży farbiarskiej i zarządzaniu pomoże farbom dekoracyjnym Akzo Nobel utrzymać mocną pozycję na ogarniętym kryzysem rynku europejskim oraz zyskać popularność na obszarach rozwijających się.

Tex Gunning rozpoczął pracę dla Akzo Nobel w 2007 roku, jednak w biznesie działa już od ponad 30 lat. Pełniąc funkcję dyrektora działu Decorative Paints przyczynił się do uzyskania przez koncern znaczących zysków. Zreorganizował działania biznesowe w północnoamerykańskim i europejskim oddziale firmy oraz rozbudował jej filie w krajach rozwijających się. Był także autorem zmian w portfolio marki Decorative Paints oraz twórcą światowego programu „Let’s Colour”.

Źródło: Akzo Nobel