REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Ruszają doktoraty wdrożeniowe w Polsce

Rusza program doktoratów wdrożeniowych, w ramach którego projekty doktorskie realizowane będą równocześnie w jednostkach naukowych oraz w przedsiębiorstwach. W ten sposób dojdzie do ścisłego połączenia nauki i biznesu.

doktoraty wdrożeniowe

Fot. mohamed1982eg / pixabay.com

Pierwsi uczestnicy programu „Doktorat wdrożeniowy” rozpoczną swoje studia doktoranckie już od października. Otrzymają oni stypendium na realizację doktoratu równocześnie w jednostce naukowej oraz w podmiocie z otoczenia społeczno-gospodarczego. Ich praca doktorska ma być rozwiązaniem konkretnego problemu ich pracodawcy. Wszystko po to, by umocnić współpracę między uczelniami a przedsiębiorcami, a także usprawnić komercjalizację badań – które będą wykonywane już bezpośrednio w firmie.

Do programu zgłosiło się już ponad 50 szkół wyższych z całej Polski. Rekrutacja kandydatów może przebiegać na kilka sposobów – inicjatywa może wyjść od promotora, który zgłosi studenta, od przedsiębiorcy, który zgłasza zdolnego pracownika, lub od samego kandydata, który do swojego projektu przekona uczelnię i firmę. Doktoranci realizujący program będą każdego dnia przychodzić do pracy w firmie i tam prowadzić swoje prace badawcze. Otrzymają przy tym podwójne wynagrodzenie – pensję od firmy oraz stypendium doktoranckie od ministerstwa.

Źródło: PAP

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA