REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Rozpuszczalniki w USA – raport rynkowy

Mimo coraz większej troski o ekologię amerykański rynek rozpuszczalników w najbliższym czasie będzie się stabilnie rozwijał. Jego sposobem na ochronę środowiska ma być przejście od produktów syntetycznych do „zielonych”, bazujących na odnawialnych surowcach.

rozpuszczalniki

Fot. Laser Burners / flickr.com / CC-BY-NC-ND 2.0

Zgodnie z raportem Freedonia Group do roku 2018 zapotrzebowanie na rozpuszczalniki w USA ma wzrastać w tempie 1,5% na rok. Jest to przede wszystkim zasługa stającego na nogi po niedawnym kryzysie rynku budowlanego.

Największą popularnością będą się cieszyć przyjazne środowisku alkohole i glikole. Głównym obszarem zastosowań rozpuszczalników staną się natomiast farby i powłoki, wyprzedzając tym samym dominujący do tej pory przemysł transportowy.

Szczegóły na stronie grupy Freedonia.

Źródło: Freedonia Group

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA