a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneRekordowe European Coatings Show 2015

Rekordowe European Coatings Show 2015

European Coatings Show znów bije rekordy. W tegorocznej edycji targów wzięło udział prawie 30 tysięcy gości!

European Coatings Show 2015

Fot. Spektrochem

Z liczbą 1024 wystawców i 28 500 gości z ok. 110 krajów wystawa European Coatings Show 2015 ustanowiła kilka nowych rekordów. Tłumnie przybyłych na imprezę gości nie odstraszyły nawet problemy z komunikacją kolejową spowodowane strajkiem.

Również towarzysząca targom konferencja, European Coatings Congress, przyciągnęła większą niż kiedykolwiek liczbę prelegentów – ok. 700, przybyłych z 42 różnych krajów. Wygłoszono na niej w sumie 144 prezentacje. Liczby te potwierdzają, że zorganizowane przez European Coatings targi i konferencja należą do największych tego typu imprez na świecie.

Nowością podczas tegorocznej edycji było Innovation Slam, czyli pojedynek technologów i badaczy… na prawdziwym bokserskim ringu! Każdy uczestnik miał tylko 180 sekund, by w sposób ciekawy i atrakcyjny zaprezentować swoje badania. Publiczność zadecydowała, że nagroda ECS Innovation Award powinna trafić w ręce dr Berty Vegi Sánchez z Bayer Material Science za prezentację „First biobased polyurethane crosslinker: Desmodur eco N”.

Ciekawostek nie brakowało jednak również na stoiskach wystawców. Dominujące tam innowacje wytyczają kierunek rozwoju branży lakierniczej i pokazują, jakie powinny być farby przyszłości: przede wszystkim funkcjonalne, bezpieczne, przyjazne środowisku i pochodzenia naturalnego. Następna wystawa i konferencja European Coatings odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia 2017.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Źródło: European Coatings Show, fot. Spektrochem