REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

REACH przeszkodą dla rozwoju branży?

Przeprowadzony niedawno przez CEPE sondaż ujawnił niepokojące fakty na temat wpływu unijnego rozporządzenia REACH na małych i średnich przedsiębiorców. Rozporządzenie może znacznie utrudnić funkcjonowanie na rynku tego typu firmom.

REACH

Fot. geralt / pixabay.com

Na pytania odpowiedziało 65 małych i średnich wytwórców farb z Europy. 60% z nich spodziewa się, że gdy w 2018 roku REACH w pełni wejdzie w życie, stracą oni do 10 surowców wykorzystywanych obecnie do produkcji swoich wyrobów. Brytyjska Federacja Powłok (BCF) dodaje, że wiele niszowych surowców wyjdzie z użytku ze względu na wysoki koszt rejestracji – korzystających z nich niewielkich firm po prostu na to nie stać.

Wnioski z sondażu są niepokojące. Tom Bowtell, prezes Brytyjskiej Federacji Powłok, stwierdza, że REACH jest rozporządzeniem wyjątkowo uciążliwym dla małych i średnich przedsiębiorców. Dlatego też BCF stara się naświetlić problem i we współpracy z innymi stowarzyszeniami pomóc niewielkim firmom poradzić sobie z regulacją. Jak mówi Bowtell:

30% małych i średnich przedsiębiorstw przewiduje, że ich konkurencyjność zmniejszy się po roku 2018. REACH jest przeszkodą dla rozwoju branży, ponieważ stale ogranicza liczbę surowców, które mamy do dyspozycji.

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA