a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneREACH przeszkodą dla rozwoju branży?

REACH przeszkodą dla rozwoju branży?

Przeprowadzony niedawno przez CEPE sondaż ujawnił niepokojące fakty na temat wpływu unijnego rozporządzenia REACH na małych i średnich przedsiębiorców. Rozporządzenie może znacznie utrudnić funkcjonowanie na rynku tego typu firmom.

REACH

Fot. geralt / pixabay.com

Na pytania odpowiedziało 65 małych i średnich wytwórców farb z Europy. 60% z nich spodziewa się, że gdy w 2018 roku REACH w pełni wejdzie w życie, stracą oni do 10 surowców wykorzystywanych obecnie do produkcji swoich wyrobów. Brytyjska Federacja Powłok (BCF) dodaje, że wiele niszowych surowców wyjdzie z użytku ze względu na wysoki koszt rejestracji – korzystających z nich niewielkich firm po prostu na to nie stać.

Wnioski z sondażu są niepokojące. Tom Bowtell, prezes Brytyjskiej Federacji Powłok, stwierdza, że REACH jest rozporządzeniem wyjątkowo uciążliwym dla małych i średnich przedsiębiorców. Dlatego też BCF stara się naświetlić problem i we współpracy z innymi stowarzyszeniami pomóc niewielkim firmom poradzić sobie z regulacją. Jak mówi Bowtell:

30% małych i średnich przedsiębiorstw przewiduje, że ich konkurencyjność zmniejszy się po roku 2018. REACH jest przeszkodą dla rozwoju branży, ponieważ stale ogranicza liczbę surowców, które mamy do dyspozycji.

Źródło: pcimag.com