a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweProszkowe lakiery samochodowe Akzo Nobel w Chinach

Proszkowe lakiery samochodowe Akzo Nobel w Chinach

Chiński producent samochodów JAC Motors uruchomił pierwszą linię produkcyjną wykorzystującą przełomową technologię malowania proszkowego opracowaną przez Akzo Nobel. Technologia ta charakteryzuje się zerową emisją LZO, jest wyjątkowo efektywna i przyjazna środowisku.

lakiery samochodowe

Fot. arch. AkzoNobel

Opracowane przez technologów Akzo Nobel rozwiązanie stosowane jest na linii produkującej ciężarówki SLX w fabryce w chińskim Mengcheng. Twórcy zapewniają, że technologia ta pozwoli zminimalizować zarówno straty materiału jak i zanieczyszczenie środowiska.

Obecnie, gdy wymagania stawiane lakierom samochodowym są coraz wyższe, chińscy producenci poszukują efektywnych i ekologicznych systemów które mogliby zastosować w swoich zakładach. Jak wyjaśnia Wenping Xing, dyrektor techniczny JAC Motors, lakierowanie proszkowe świetnie sprawdza się w tej roli, ponieważ jest techniką bardzo oszczędną i nie generuje dużych ilości odpadów.

Pierwsza tego typu linia produkcyjna JAC Motors łączy technologię Akzo Nobel z najnowocześniejszym sprzętem produkcyjnym i lakierniczym. W najbliższej przyszłości planowane jest uruchomienie drugiej podobnej linii.

Ciężarówka SLX z proszkowym lakierem samochodowym Akzo Nobel. Fot. arch. Akzo Nobel

Ciężarówka SLX pokryta proszkowym lakierem samochodowym Akzo Nobel. Fot. arch. Akzo Nobel

Źródło: Akzo Nobel