REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Proszkowe lakiery samochodowe Akzo Nobel w Chinach

Chiński producent samochodów JAC Motors uruchomił pierwszą linię produkcyjną wykorzystującą przełomową technologię malowania proszkowego opracowaną przez Akzo Nobel. Technologia ta charakteryzuje się zerową emisją LZO, jest wyjątkowo efektywna i przyjazna środowisku.

lakiery samochodowe

Fot. arch. AkzoNobel

Opracowane przez technologów Akzo Nobel rozwiązanie stosowane jest na linii produkującej ciężarówki SLX w fabryce w chińskim Mengcheng. Twórcy zapewniają, że technologia ta pozwoli zminimalizować zarówno straty materiału jak i zanieczyszczenie środowiska.

Obecnie, gdy wymagania stawiane lakierom samochodowym są coraz wyższe, chińscy producenci poszukują efektywnych i ekologicznych systemów które mogliby zastosować w swoich zakładach. Jak wyjaśnia Wenping Xing, dyrektor techniczny JAC Motors, lakierowanie proszkowe świetnie sprawdza się w tej roli, ponieważ jest techniką bardzo oszczędną i nie generuje dużych ilości odpadów.

Pierwsza tego typu linia produkcyjna JAC Motors łączy technologię Akzo Nobel z najnowocześniejszym sprzętem produkcyjnym i lakierniczym. W najbliższej przyszłości planowane jest uruchomienie drugiej podobnej linii.

Ciężarówka SLX z proszkowym lakierem samochodowym Akzo Nobel. Fot. arch. Akzo Nobel

Ciężarówka SLX pokryta proszkowym lakierem samochodowym Akzo Nobel. Fot. arch. Akzo Nobel

Źródło: Akzo Nobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA