a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiProdukcja bieli tytanowej w Duisburgu zamknięta

Produkcja bieli tytanowej w Duisburgu zamknięta

Duży producent pigmentów i dodatków ogłosił plan transformacji swoich działań. Jednym z najważniejszych jego punktów jest zracjonalizowanie produkcji dwutlenku tytanu i jej zamknięcie w jednym z zakładów w Niemczech.

Duisburg. Fot. UNLIKE_YOU_PHOTOGRAPHY / pixabay.com

Firma Venator ogłosiła, że w gronie nowego zarządu we współpracy z przedstawicielami stanowisk kierowniczych dokonała strategicznego przeglądu swoich działań. Na tej podstawie opracowany został plan transformacji, zaakceptowany przez udziałowców.

Przeniesienie produkcji, innowacje i inwestycje

Najważniejsze punkty ogłoszonego planu to:

  • zracjonalizowanie 130 kiloton produkcji dwutlenku tytanu (TiO2) w Europie, w ramach czego pierwszym krokiem będzie zamknięcie produkcji pigmentu w Duisburgu (Niemcy),
  • przeniesienie produkcji ukierunkowanej na TiO2 z Duisburga do Uerdingen (Niemcy),
  • wzmocnienie sektora TiO2 poprzez innowacje i inwestycje,
  • poprawa marż poprzez dostosowanie cen i zarządzanie kosztami,
  • poszukiwanie możliwości zysku w związku z obszarami produkowanych dodatków.

Komentując ogłoszony plan, prezes i dyrektor generalny firmy dodał, że przeniesienie 50 kt produkcji TiO2 z zakładu w Duisburgu zostanie przeprowadzone w drugim kwartale 2024 roku. Fabryka w Duisburgu będzie nadal działać, ale skupiać się będzie na produkcji funkcjonalnych dodatków. Wyłączony z użytku pozostaje na razie zakład w Scarlino we Włoszech o zdolności produkcyjnej 80 kt.

Do pracowników w Duisburgu

Podsumowując podane do wiadomości informacje Simon Turner mówi:

Jesteśmy głęboko przekonani, że nasz plan zagwarantuje w przyszłości Venator lepszą pozycję na rynku. Nie możemy się również doczekać chwil, gdy będziemy mogli zakomunikować kolejne kroki na drodze do jego realizacji. Zdajemy sobie jednak sprawę – i jest nam z tego powodu przykro – jaki wpływ nasze decyzje będą mieć na naszych kolegów w Duisburgu. Potraktujemy ich sprawiedliwie i z szacunkiem, zgodnie z wartościami naszej firmy.

Źródło: Venator