a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneProducent farb członkiem Renewable Carbon Initiative

Producent farb członkiem Renewable Carbon Initiative

Jeden z producentów farb dołączył do inicjatywy Renewable Carbon Initiative. Popiera tym samym ideę pozyskiwania węgla z alternatywnych źródeł oraz dąży do wykorzystania tego typu technologii w swojej działalności.

Fot. geralt / pixabay.com

RCI (Renewable Carbon Initiative) to inicjatywa stworzona przez nova-Institute w Kolonii w reakcji na wyzwania klimatyczne oraz potrzeby branży chemicznej i materiałowej. Promuje ona nowe podejście do uniezależnienia się od paliw kopalnych.

Beckers współpracował już z nova-Institute, opracowując szlaki odnawialnego węgla w obszarze swoich dostaw i surowców. Obecnie firma dołączyła do inicjatywy jako jej oficjalny członek.

17% surowców zbudowanych na węglu

Dla Beckers całkowite usunięcie węgla z procesów produkcyjnych nie wchodzi w grę. 17% wykorzystywanych przez niego surowców to związki organiczne, które zbudowane są na węglu. Obecnie jest on niemal wyłącznie pochodzenia kopalnego.

Istnieje jednak możliwość pozyskiwania tego pierwiastka z alternatywnych źródeł, takich jak biomasa, dwutlenek węgla oraz recykling. Otrzymane w ten sposób związki chemiczne i tworzywa są przyjazne środowisku i stają się częścią obiegu zamkniętego. Jak mówi Thomas Lüder, globalny dyrektor ds. partnerstwa w zakresie zrównoważonego rozwoju w Beckers:

Patrząc w przyszłość na najbliższą dekadę, uważamy zrównoważony rozwój za najbardziej napędzający innowacje czynnik w naszej branży. Pozycja lidera w zakresie zrównoważonego rozwoju to obecnie dla Beckers priorytet. Naszą ambicją jest poprowadzić całą branżę ku transformacji, tworząc nowe okazje biznesowe.

Inspiracje do działań

W 2022 roku Beckers rozpoczął wraz ze swoimi kluczowymi dostawcami duży projekt integracyjny „Towards Renewable Carbon”. W tym roku natomiast producent zbudował zaplecze do przeprowadzania oceny Life Cycle Assessment. Będąc częścią inicjatywy RCI, firma będzie w stanie czerpać inspiracje do dalszych działań w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Źródło: coatingsworld.com